Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az összes fajta mozgásérzékelő...

Az összes fajta mozgásérzékelős lámpa/izzó bekapcsol, ha áramszünet után visszajön az áram? Vagy van eltérés?

Figyelt kérdés
Led 'izzót' vennék, most lámpatest van halogén izzókkal, és mindig bekapcsol áramszünet után, ami zavaró tud lenni.
2019. júl. 7. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez normális. Azért csinálja, hogy ha a kapcsolt áramkörön gebasz van, azonnal lemenjem az áram, ne kelljen megvárni az első bekapcsolást.
2019. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egybeépített E27 lámpa is, meg külön is, ezeknél ez természetes, sőt szükséges is.

Ha például manuálisan kapcsolom be, akkor kapcsoljon rögtön, ez csak ennyi.

Manuálisan nyilván akkor kell bekapcsolni, ha előzőleg bármi okból kikapcsoltam. Akár azért, mert szürkületkor már aktiválta magát, de pont akkor nem volt rá szükség, ezért lelőttem.

Egyáltalán nem zavaró, hiszen nincs olyan gyakran áramszünet, illetve az időzítés csak pár perc, úgyis hamarosan kialszik ismét.

LED-lámpa esetén pár perc alatt a fogyasztás vicc, kapcsolgatás sem árt neki, mint egy izzónak, úgyhogy érdektelen az egész.

2019. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszik! Egyébként rájöttem, hogy igazából időzítővel is megoldhatnám ezt a gondot esetemben, de tényleg nem ér annyit.
2019. júl. 7. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!