Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 2-8X optikai zoomnál miért...

2-8X optikai zoomnál miért életlen a kép? Olympus SP565UZ

Figyelt kérdés

Van egy hat éves, megkímélt állapotú Olympus SP-565UZ gépem. Specs: [link]


Kis mértékű közelítésnél a gép valamiért nem tud fókuszálni (automata módban van). Az így készült kép egyszerűen homályos lesz, helyzettől és helyszíntől függetlenül mindig, de csak egy kicsit, éppen hogy a kép élvezhetetlen legyen. Szuper makró üzemmódban ugyanakkor (amikor a lencse ugyanannyira van kitolva) tökéletesen működik és jól fókuszál. Nem töltök fel képet, csak ennyi a baj, ez így leírva is egyértelmű. Találkozott valaki már valaki ezzel a jelenséggel? Még leejtve sem volt soha a gép, nagyon vigyáztam rá. Lehetséges, hogy csak poros a CCD?


Mi a baja? Miért működik mégis szuper makrónál? Javítható? Mennyiért? Nem akarok itthon barkácsolva nekiállni. Nem akarom lecserélni!



2016. szept. 1. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye jól értem, hogy távoli dolgokat, fákat, hegyeket jól lehet fotózni vele.

De van olyan távolság 40-50 cm környékén(?), ahol a tárgyakról nem lehet kellően éles képet készíteni normál módban. Hanem kicsit közelebb menve és makró üzemmódba kapcsolva kell fényképezni, mert így lehet tűéles képet csinálni?

Jól értem a helyzetet?

2016. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindent jól lehet fotózni vele, ha nem a címben leírt tartományban (kb. kettőtől nyolcszoros közelítés) van a zoom. A hegyek is életlenek, ha egy kicsit közelítek rá, meg mondjuk egy könyv is. Ugyanezek zoom nélkül, vagy nagyobb zoommal élesek. A téma távolságától teljesen független a jelenség, csak a használt zoom mértékétől függ. Ez alapján mi a hiba? Köszönöm!
2016. szept. 1. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Számít a gy.táv is, de inkább a rekeszérték ami pl. tájnál fontos.

Egyébként én is csak azt tudom mondani mint mások sokan mondanák, 1/2.3"-os érzékelőtől sokat nem kell várni, nullához konvergál a zajkezelése. Olyan erős zajszűrés van a képen, amit nem lehet kikapcsolni, hogy szétmossa a képet.

Pedig egy zajos (nem színzaj!) kép használhatóbb mint egy szétmosott, szűrt kép.

2016. szept. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

elég furcsa, nekem ez vagy szoftveres, vagy elektronikai zűrnek tűnik. első körben mindenképpen érdemes csinálni egy firmware frissítést. a használati útmutatóban, vagy a neten biztosan megtalálod, hogyan kell. hátha az megoldja. ha a gépen is a legfrissebb verzió van, akkor sem árt megismételni, hátha segít. előtte megpróbálkozhatsz esetleg egy gyári beállítások visszaállításával, ami töröl minden módosítást, hátha valami ilyembe zavarodott bele, bár hasonló gondot ennek nem volna szabad okoznia szerintem.


ha ez nem segít, akkor mindenképpen vidd el a márkaszervizbe, hogy nézzék meg, hogy mi a baja, illetve ők tudni fogják, hogyan lehet helyrehozni, akár igényel komolyabb beavatkozást, akár valami könnyen helyrehozható beállítási gond van csak.


úgy tudom, hogy az ilyen jellegű gépeket az Olympus (főleg a régebbi modelleket) nem nagyon javítja, inkább valamilyen egységáron cserélik az egészet egy újabbra.

2016. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha eddig nem mosta szét, akkor egyik napról a másikra, látszólag minden ok nélkül most miért? Miért csak az adott zoom-tartományban? Nyilván ebből lehetne következtetni, mi a baj, csak senki sem tudja.


Megpróbálom a firmware-frissítést és a márkaszervizt is, de nem tudom elképzelni, hogyan lehetne szoftveres a probléma, a legtöbbször P módban van hagyva, ritkán állítgatom.

2016. szept. 2. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!