Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy kis segítséget kaphat ék?...

Egy kis segítséget kaphat ék? Analóg vs. DSLR

Figyelt kérdés

Röviden, nem tudok dönteni melyik legyen. Kicsit hosszabban:

Mostanában elkezdett érdekelni ez a fotózás téma, egyre többet olvasok utána és így egyre jobban összekeveredek.

Először úgy voltam, hogy veszek egy belépő használt DSLR-t, aztán aludtam rá párat és nem akartam ismeretlenül jópár 10ezrest kiadni érte. Pihentettem egy hónapot a témát, közben már azon gondolkodtam, hogy egy "filléres" analógot veszek. Most nemrég vettem egy eldobható analóg kamerát, ami tök jó, csak ugye ezen semmit nem lehet állítani pl. Gondoltam elkattintok ezzel egy filmet és utána eldöntöm mi legyen.

Analóg előnye, hogy az alap gép olcsó, objektívek olcsók hozzá és van egy fajta élménye, hipszterfaktora és nagyon tetszenek a klasszik gépek. Hátránya viszont, hogy filmet és előhívást folyamat kell fizetni és nem is látom egyből, hogy milyen kép készült, ezért nem is tudom a tanulási fázisban észrevenni, hogy a kövi képnél mire figyeljek.

DSLR pedig ugye ennek a teljes fordítottja. Viszont a későbbiekben lehet szeretnék pl. autóstalikat, néhány "megismételhetetlen" képet lőni, ami analógnál vagy sikerült vagy nem.


Szóval tök össze vagyok keveredve megint.


2019. okt. 5. 19:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egy kis segítséget kaphatnék lett volna a kérdés... 😀
2019. okt. 5. 19:45
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Analóg előnye, hogy az alap gép olcsó, objektívek olcsók hozzá és van egy fajta élménye, hipszterfaktora és nagyon tetszenek a klasszik gépek."

HAsznált dslr váz is olcsó, ugyanazok az objektívek is rámennek adapterrel (főleg Canonra). Élménye így is van.

Nincs viszont "hipszterfaktora".

Szóval azt kell eldöntened, hogy egy olcsó használt dslr olcsó objektívekkel, ingyenes előhívással, azonnali eredménnyel, tetszőleges számú kép elkészítésének lehetőségével, VAGY analóg gép a hipszterfaktor miatt.

Szerintem eléggé egyértelmű és ezt te is tudod.

2019. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha hosszabb távon is érdekel a dolog, és elakarod kerülni a felesleges szenvedést, akkor dslr. Esetleg milc. De hosszabb távon eleve sokba kerülnek a filmek...

Vagy, amit egyre többen csinálnak manapság, vesznek egy belépő milcet, és adapterrel fillérekért begyűjtenek hozzá régi manuális objektíveket.

2019. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az érthetetlen, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerült.


"Analóg előnye, hogy az alap gép olcsó, objektívek olcsók hozzá"


És néhány hónap alatt el fogod költeni film+előhívásra egy dslr árát. Szóval tényelg k. nagy dilemma, hogy digi vagy analóg...

2019. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Egyiket se vegyél egyenlőre, analógot meg főleg hanyagold.


Gyakorolj a telefonod kamerájával. Ha az alapok megvannak, akkor már tudni fogod, hogy hova tovább.

Viszont ha mindenképpen gépet akarsz venni, akkor bármelyik belépő milc vagy Dslr jó lesz akár használtan is.

2019. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Dslr. De én nem vagyok jó fotós. Kiprobaltam és egyet megtanultam, nem a gép a fotós hanem az ember.

Gyakorolj telefonon vagy olcsó dslr-el .


Tudod, akármilyen jó mikrofont veszel az meg nem garancia hogy jó énekes leszel

2019. okt. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha csak pár 10est szánsz rá akkor vegyél egy kompaktot


Az analóg gépekre utólag fogsz jó sok pénzt adni


Előhívatás nagyítás stb...

Meg az nem totál amatőröknek! Ahhoz több elszánásra van szükség mint ami most neked van, hogy mind1 csak ócsó legyen

2019. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg, hogy ócsó legyen. Csak kezdésnek nem érzem, hogy elkéne költenem többszázezret. Van már 2 hobbim amire elköltök havonta 2 szakmunkás minimálbért, jó lenne ha a 3. nem ilyen lenne.

Valószínűleg DSLR lesz amúgy. Talán egy D3400 vagy valami hasonló kategória.

2019. okt. 6. 10:35
 9/15 anonim ***** válasza:
Kezdő fotós örülhet, ha 100-ból 5-10 képe jól sikerül technikai értelemben és nem kell agyonmunkálnia a képeket. Akkor most képzeld el, hogy ez analóg esetén mennyibe fog kerülni neked összesen, mire eljutsz arra a szintre, hogy kinézel az ablakon és tudod milyen beállításokkal lesz jól exponálva a fotód (ugye analog esetén nem tudod visszanézni kell-e finomhangolni a beállításokon, ott vagy eltalálod vagy nem). Oké, hogy előhívásnál tágabb lehetőségeid vannak a korrekciókra a filmből adódóan, de azért ahhoz is elég nagy tapasztalat kell.
2019. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jöttök itt az észérvekkel, na de a hipszterfaktor, a hipszterfaktor!
2019. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!