Hogy lehet elérni, hogy tükröződjön a víz?

Figyelt kérdés
Láttam egy napfelkeltés képet a Voyaged nevű instagram oldalon ami a parlamentről készült. Hogy lehet elérni, hogy a vízfelszínen így visszatükröződjön egy épület pl? Köszönöm a válaszokat, szép napot mindenkinek.

2019. okt. 7. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

"Hogy lehet elérni, hogy a vízfelszínen így visszatükröződjön egy épület pl?"

Arra kell irányítani a fényképezőt. Ha van előtte víz, akkor az épület tükröződik és kész. De miért jó ez napfelkeltekor? Akkor a Nap a Parlament mögött van.

2019. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kép amiről beszélek akkor készült és elképesztően gyönyörű. Nekem sose sikerült az épületeket tükrözni a Dunán, mindig szürke és sima a felszín. De ezen a képen egyszerűen hihetetlen szépen tükrözödik. Meg a színek is gyönyörűek. Nem tudom, hogyan készülhetett
2019. okt. 7. 19:26
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Profi géppel és még profibb utómunkával.
2019. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Konkrétabban? Nem értem miért kell megválaszolni a kérdést, ha nem lehet normális választ adni. Nyilván nem az volt a fejemben, hogy hú biztos telefonnal készült és tett rá egy instagram filtert és ennyi...
2019. okt. 7. 21:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az említett (parlamentes) fotó egyszerűen fejtetőre van fordítva és rá van téve egy minimális elmosás, hogy vízszerűnek hasson a tükröződés. Már csak abból is ki lehet szúrni, hogy a tükröződés mindenhol hibátlan; a körvonalak is természetellenesen élesek egy hullámzó folyóhoz képest.


Egyébként hosszú záridővel és állvánnyal érdemes próbálkozni, attól valamennyire "kisimul" a vízfelület.

2019. okt. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, a kisimulást én is hosszú záridővel szoktam elérni, csak nekem mindig szürkés a víz felszíne, sosincs tükröződés. Szóval akkor tulajdonképpen, ezen a képen az eredeti vízfelszín nem is látható, csak tükrözve van és kicsit kisimítva mintha vízfelület lenne?
2019. okt. 8. 00:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként honnan lőhették ezt a képet? Nem budapesti vagyok, egyszerűen képtelen vagyok behatárolni. Gondolom valamelyik hídról készült igaz?
2019. okt. 8. 00:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nem hídról lőtték, hanem a rakpartról, valahol a Lánchídtól északra.


alacsonyabb sodrásnál, szélcsend idején a Duna időnként meglepően síma tud lenni, olyankor nagyon szépen tükröződik. de ez a kép szerintem is inkább kompozit, mert tényleg gyanúsan torzítás mentes a tükörkép.

sőt! talán itt nem így történt, de vannak, akik attól sem riadnak vissza, hogy az eget is lecseréljék egy máskor, máshol lőtt napkeltére, hogy jobban nézzen ki a kép. szóval egyáltalán nincs garancia, hogy ez valaha nézett úgy ki, ahogy most látod.

2019. okt. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Linkeljétek már legyetek szívesek.
2019. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]


Remélem jó a link

2019. okt. 8. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!