Melyek azok a (z) (akár régebbi) manuális obik amiknek szűk blende (9-11) mellett is kimagasló élességük van?

Figyelt kérdés
2019. dec. 17. 09:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
er
2019. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy én először egy 1956-os kiadású fényképészet könyvben olvastam, hogy "közepes fényerejű objektívok legélesebb rajzot kb f:8 rekesszel adnak, nagy fényerejűek pedig f:5,6 rekesszel"...
2019. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2


Nem tudom mit akarsz ezzel mondani! Az átlag objektívok élessége f11-nél már rohamosan csökken.


A kérdésben meg benne van a 11 is ugyebár...

2019. dec. 17. 15:57
 4/11 anonim ***** válasza:

"Az átlag objektívok élessége f11-nél már rohamosan csökken."

Ha te szabad szemmel megmondod egy "átlag objektív" esetén az élesség alapján, hogy melyik készült f8-nál és melyik f11-nél (szigoróan és kizárólag élesség alapján!), én megeszem a kalapomat. Meg a szomszédét is.

Rohamosan romlik, persze.

2019. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kokomfitty válasza:
Azt hiszem van itt némi félreértés. A blende szükítésével fénytani okokból határozottan javul a képélesség. Egy idő után lencse nélkül is van kép.
2019. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
No de ott van a diffrakció, amit néhányan még leírni sem tudnak helyesen, nem hogy a jelentésével tisztában lennének - mégis ördögtől való, s úgy irtóznak tőle, mint tisztességes ember a politikustól.
2019. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"én megeszem a kalapomat. Meg a szomszédét is."

Hát, ha tudsz olyan képeket készíteni, amelyeken a az élesség ugyanott van, akkor lehet, hogy keresheted a fűszereket a kajádhoz.

Azért azt ne téveszd szem elől, hogy az objektívek a tesztoldalak szerint f8 és f11 között kb annyit romlanak élességben, mint amennyit f4 és f2,8 között (ha 2,8-as objektívről beszélünk). A nyitott blendés élesség alsóbbrendűségét az egy rekeszeléssel képestiéhez azért már többen megénekelték. :D

Valamint már attól is meglátszik a differencia, hogy f11-en nagyobb a mélységélesség. Már csak ezért is olvashatnád a kalapszakácskönyveket.

És persze vannak zoomok, amelyeknél ez a jelenség szinte nincs is.

2019. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5


ez nem igaz


nézz csak meg néhány élesség tesztet!

2019. dec. 31. 00:19
 9/11 A kérdező kommentje:

#5 folyt


ja és a lyukobjektívvel készített kép élesebb mint amit 7es blendével lőttél!???


Gondold azért ezt át még 1x!

2019. dec. 31. 00:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilván elkerülte a figyelmedet a két apróság, miszerint "szabad szemmel" és "élesség alapján".

Egyértelmű, hogy a nagyobb mélységélesség miatt felismerhető, melyik kép készült szűkebb rekesszel, de ez nem is volt kérdés.

Azonban kizárólag élesség alapján szerintem sokkal többet kéne keresgélned olyan obit, amin meglátod a különbséget, mint amennyit te keresgélni szeretnél.

Ráadásul szabad szemmel, tehát nem teszteket citálva, mert én is találok neked olyan tesztet, ahol f8-f11 között hozzák ki a legjobb élességet!

2019. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!