Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vadfotózásra ki milyen régi...

Vadfotózásra ki milyen régi manuális m42-es objektívet ajánlana?

Figyelt kérdés
Sony Alpha 7 milc FF váz+Tamrom 70-300-al használom.Van egy Meyer 200/f4-em is,de kevésnek találom mindkét objektívet.Olyan objektívet szeretnék vásárolni, ami szebb, élesebb képet ad.

#vadfotózás #Sony alpha 7 #Tamron 70-300
2019. jan. 1. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyi a kereted rá. De m42-ben biztos nem találsz tűéles képet adó obit. Ne feledd, azok filmes géphez készültek.
2019. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem a legolcsóbb ágát választottam,de mégis megpróbáltam volna amatőr szinten egy elérhető obit vásárolni..ami olyan "köztes" féle megoldás lehet, és élvezhetőbb képet ad. A Tamronomat sajnos még fényben nem sikerült kipróbálnom,mindig felhős-borús időben fotóztam vele, és nem is voltam vele megelégedve. Köszönöm a válaszod, akkor nem megyek jobban bele ezekbe az optikákba, nincs értelme, hosszú távon jobb,ha egy komolyra spórolok össze, pl egy Tamron 150-600 G2-re. Az az álmom! :)
2019. jan. 3. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Zeiss MC Sonnar 300mm F4
2019. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak laikusként kérdem, állatokra biztos jók ezek az obik? Nekem pont a gyors AF hiánya miatt nem jutna eszembe feltenni ilyet, de érdekel, hogy miért lehet jó választás.
2019. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy vesd el... csak nehéz találni olyat ami minden szempontból megfelelő. A Meyer-ről én is olvastam, szeret maszatolni. De ha már 400 ezer forintos obira akarsz spórolni, akkor miért nem veszel inkább egy manuális, de fényerős fix telét, vagy egy 70-200 f2.8-at?


Ilyesmi nem tetszene?

[link]

[link]

[link]


Nem tudom, egy f6.3-as fényerejű Tamronnal mit szeretnél amúgy... Kéne a francnak 400 ezerért olyan fényerejű obi. :)

2019. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hogy mindenki kérdésére választ adjak, ez úgy alakult ki nálam,hogy egy Nikon D50-ent használtam,és szerettem volna egy nagyobb lépést tenni,ha már vásárlok egy korszerűbb gépet. Így jött a Sony,és ha már FF akkor még jobb képkivágás szempontjából, iso tűrés miatt, na meg nekem nagyon tetszett a formája is, illetve az okos funkciói, pláne,hogy jól adapterezhető. Az igazat megvallva viszont a Sony obik marha drágák hozzá, így jött a képbe,hogy a papám fotós dolgai között sok régi manuális obit találtam, és szerettem volna őket használni, mert egyébként tetszik a velük alkotott képi világ..bokeh, csavarások, stb.:) Viszont a tulajdonomban lévő Nikon bajonettes tamront is feltettem,és kialakult jobban,hogy hozzám közelebb áll a természet fotózás, és azon belül is az állatok fotózása, íjász múltamból adódóan.

Viszont valahogy nem éreztem ezt a Tamront elég pöpecnek, tudom,hogy olcsó húsnak híg a leve. Most ez a fejtörések korszaka,variálom,hogy mi lenne a legjobb. Van m42-es 2x-zőm, de nyílván azzal rontok a minőségen, beállítottam Cropba a gépet 300-on, de akkor elvesztem a FF jellegét,és már csak 10 mpixel lesz a kép, mennek a trükközések ám! :)

Szeretek szenvedni a manuális obikkal, precizen belőni őket, ez ilyen fétis lehet akkor nálam! :D

Abszolút igazat adok az AF hiányának, bár lehet,hogy egy kis fókusz mezőbe sétáltatás is megoldana kisebb-nagyobb mozgásokat az élesség határán. Nincsen mögöttem több évnyi fotós múlt,viszont a technika részét szeretném kipipálni,ne legyenek bennem kételyek ezek iránt.

Cserkelve szoktam járni, illetve bár sátram nincs,de álcázó ruhában is szeretek hosszas időt eltölteni bizonyos pozíciókban.

Néztem a 200-as fixeket,csak nem tudtam eldönteni,hogy nem kevés e ez a távolság? Mindenhol minimum 300-akat írnak,javasolnak, de főleg 4-5-600-akat.


Az ajánlott objektívek teljesen felkeltették érdeklődésemet. Egy dolog idegesít,az élesség. Inkább megtanulok még közelebb mászni,de éles legyen a kép! :)

Az 5.6-ot azért gondoltam, mert akkora távolságból, hátha ekkora rekeszelés biztosabb élességet nyújt majd.


AF megoldására végülis lehetne kapni adaptert, no itt kell eldönteni,hogy melyik utat válasszam! :) Komoly vagyok mi...

2019. jan. 3. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszi, így már világos a történet:) A képi világgal abszolút egyetértek, én most egy Helios 44-2 üveggel élvezkedek, nagyon sajátos fotókat lehet lőni vele. Az meg tényleg jó megoldás lehet, hogy leálcázol egy jó helyen, beállítod a gépet fixen egy pontra, utána meg már csak várni kell, hogy megjelenjenek az alanyok.
2019. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Helios nekem is tetszik nagyon, bár tulajdonomban nincs még sajnos. Pentaconból van pár db-om, 50 mm 1.8, 135 mm 3.5, 29 mm 2.8, Meyer 200mm 4, 135 mm 2.8.Bazi szép képet adnak, imádom őket.

Papíron jól néz ki ez a tervem, gyakorlatban persze mindig más szokott lenni,de ezért izgalmas! :)

2019. jan. 4. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!