Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő hobbifotósnak objektív?

Kezdő hobbifotósnak objektív?

Figyelt kérdés
Milyen objektívet ajánlotok, ami megfizethető? Főleg útiobjektívek jönnének szóba, mivel többfajta kategóriában is szeretek fotózni. Használtan megéri ezeket megvenni?

2020. jan. 11. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

18-135 mm obit dicsérik sokan, de van 18-200 mm is. Ezek úgynevezett utazóobik,amik neked jók lehetnek :)


Bár egy fix 50mm 1.8as mindenképpen szerezz be,imádni fogod.


Mindegyik fényképezőgépem használt volt és az objektívjeim is. 2 kivéve,mindkettő brutál le volt akciózva így újonnan vettem meg.


Nekem eddig se géppel se objektívvel nem volt negatív tapasztalatom használtan. Normál esetben aki fotózik az táskában tartja,tisztán a dolgait. Így megvan óvva a portól,kosztól. Én időnként mindegyik objektívemet megtisztítom spéci tisztító eszközökkel és szerintem nem egyedül vagyok ezzel.

2020. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

én sok obit vettem annó használtan, kb a 30. után futottam bele egy rosszba, de a többiből jól jöttem ki.

az index nikon, canon, stb. adok-veszek . topikban találtam mindet.

arra mindenképpen jók a használt - olcsó(bb) obit, hogy kipróbáld mi az amit szeret, ahogy szeretsz fotózni.

2020. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, elírtam, utazóobjektívekre gondoltam 😅


Köszönöm a tanácsokat! :) jó hallani hogy megéri használtat is megvenni, mert elég borsos áruk van és amíg ennyire kezdő vagyok nem biztos, hogy megérné nagy összegeket rákölteni

2020. jan. 11. 20:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

újonnan akkor éri meg, ha van céged, amiben leírhatod költségként és vissza tudod igényelni az ÁFÁ-t, meg ha nagyon sokat használod, akkor kedvezőbb nulláról hajtani, aztán még el tudod adni valamivel olcsóbban - meg persze, ha olyan típus vagy, aki mindig a legújabb gépet akarja nasználni és rögtön megjelenés után megveszed, amikor még nincsen a használt piacon.


minden egyéb esetben a használt gazdaságosabb és nem is feltétlenül sokkal rizikósabb - de azért érdemes alaposan átnézni külsőre, tesztelni a működését, hogy ne érjenek meglepetések.

2020. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utazóobjektívek általában megfizethetőek, és általában elég rossz minőségűek. Ezzel azért tisztában kell lenni. Valamit segít, ha rekeszeli az ember (de az sem mindegy, hogy mennyire vagy hová, mert például a Canon 18-200-asa, a rövid végen csak 5,6-ig rekeszelendő, mert ott nyolcon már csökken a minősége) de ez nyilván csak nappali megoldás. De ez olyan értelemben nem baj, hogy az ember tudja, hogy azért olcsó, mert harmadik vonal béli, és van helyzet, mikor a nagy zoomátfogás az meg kell.

Említett 18-200-nál a 18-135 egy fokkal jobb, elvégre a kisebb átfogás az kisebb követelmény. Na, az STM-es változat az szép képeket gyárt. Az egyszerű 18-135-nél valamivel jobb minőségű a 28-105, meg a 28-135. De Canonnál még az L-es utazó-féle riporterobjektív, a 28-300-as sem valami híres optikailag, miközben az már nagy is, nehéz is, és 820 eFt a 220V-nál.

Most a végén visszaléptem, és látom, hogy Nikon a kérdés. :D De mindegy, az elvek azok ugyanazok, meg még két általános igazságot hadd írjak le:

1. Nincs ingyen ebéd.

2. A minőség és az ár között általában tapasztalható laza összefüggés.

2020. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hú, hát már most kezdek elbizonytalanodni, át kell ezt az objektív választás dolgot gondolni
2020. jan. 12. 15:45
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én, mint írtam, tévedésből Canonról beszéltem, remélem, nem az bizonytalanított el.
2020. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a Nikonnal kompatibilis utazóobjektívek sem a legjobbak, úgyhogy nem te bizonytalanítottál el. Át kell ezt jobban gondolnom
2020. jan. 12. 16:33
 9/14 anonim válasza:

Valami zoom-ot érdemes.


Tamron 17-50mm 2.8

Ez az olcsó zoom-ok legjobbja szerintem, amibe tájkép és egyszerűbb portrék is beleférnek.


[link]


Ha jobb fényerő kell, akkor a fixek közül a 35 vagy 50mm 1.8 szokott még bejönni sokaknak, de utazás szempontból én inkább a zoom-ot venném.

2020. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Macro ezzel milyen lenne?
2020. jan. 12. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!