Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vannak régi kihívatlan kodak...

Vannak régi kihívatlan kodak filmjeim. Sajnos fényt kaptak a filmek. Ezeket már dobhatom a kukába?

Figyelt kérdés

Számomra olyan emlékek vannak a filmen, 15-20 évvel ezelőttről, amik pótolhatatlanok. Még úgy is jó lenne ha nem annyira jó minőségben tudnám kihívatni.


Nem értek hozzá hogy működik ez a régi technika.


Elvesztek a filmek és most találtam rá.


2020. jan. 14. 17:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Van vagy 8 film, mellette videó kazetták is, kazettákkal lett eldobozolva. Nemrég találtam rá, úgyhogy sajnos nem tudtam hogy még megvannak.
2020. jan. 14. 19:37
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem azoknak már végük,én az utolsó 2 tekercs filmemet mielőtt áttértem volna a digitálisra csak 1-2 évig nem hívattam elő-végig a fekete dobozukban voltak tárolva-majd az egyiket előhívattam de nagyon pocsékok lettek,színtelen vagy éppen kék-zöld,fakó,szemcsés,mindha karcossá váltak volna stb.lettek.Papírra már nem is lettek kinyomtatva-úgyhogy maga a film romlott meg szerintem.Még képjavító programmal sem lehetett feljavítani őket hogy kinézzenek egy kicsit elfogadhatóan.

Pl. ilyen lett:

[link]

2020. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#12, bárcsak ilyen minőségű lenne az enyém.... Nekem nem lesz ilyen szerencsém, mert 15-20 éves filmek.
2020. jan. 14. 21:11
 14/18 anonim ***** válasza:
De miért nem írod már le, hogy milyen körülmények között kaptak fényt? Itt ezren kérdezik, te meg nyugisan ignorálod a kérdést.
2020. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#14, szerinted hogy kaphat fényt egy kodak film? Nyilván ahogy vettem ki a fényképezőgépből... Nem tudom miért kell részletezni ilyen egyértelmű dolgokat?!
2020. jan. 15. 12:53
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez egészen valószínűtlen. Nyolcszor egymás után az előírástól eltérően vetted ki? Akkor nem tudva, hogyan kell kivenni, de most meg tudod, hogy rosszul vetted ki?

Vagy véletlenül nyolcszor egymás után kinyitottad a hátlapot? Magad is beláthatod, hogy ez egészen földönkívüli. :)

2020. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kivettem a fényképezőgépből a filmet és átraktam egy fekete kis tégelybe, amit a gyerekek állandóan felbontottak, így kapott fényt. De lehet ha akkor 1-2 után előhívatom, már úgy is használhatatlan. Most meg úgy találtam rájuk hogy fele a tégelybe van, fele meg csak úgy doboz nélkül.
2020. jan. 15. 15:59
 18/18 anonim ***** válasza:

Mit vettél ki? Orsóra tekert filmet? 20 éve már igen kevés ilyen ember volt. Kazettával dolgoztak a népek. Kazettákat tettél tégelyekbe? Kihúzták a kazettákból a filmeket a gyerekek?


Egyébként a szorosan maradt orsóra tekert fimnek is legfeljebb az eleje sérült volna. De 20 éve már talán nem is lehetett kapni otthon kazettázandó filmet.


Na persze lehetne rollfilmes gép.

2020. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!