Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Elfogadható e bármikor is,...

Elfogadható e bármikor is, hogy egy fényképen a horizont nem vízszintes?

Figyelt kérdés
Vitatkozom valakivel azon, hogy a művészet szubjektív e. (szerintem nem, csak részben) Esküvői fotókat nézegettünk, és engem kifejezetten zavart, hogy adott képeken, a horizont lejtett. Szerintem nem elfogadható, és nem néz ki jól. Hiba. Ő azt mondja, hogy bármi művészet, és nincs baj azzal, hogy a képen ferde a horizont, mert így a férj a feleségre hajolva ahogy megcsókolja, egyenesek. Pontosabban a felső testük derékszögben van a kép aljával ha meghosszabbítanánk. Remélem érthető. Szóval szerintem ez nem néz ki jól. Szubjektív a művészet? Tényleg bármit lehet annak nevezni a falra ragasztott banántól, az emelvényen kiállított, törött wc kagylót, aminek a deszkája oldalra lóg? (előbbi nagy port kavart nemrég szerintem tudjátok miről van szó, utóbbi pedig egy nagy vidéki város helyi elit művészeti csoport vezetőjének a "műve" volt)
2020. jan. 15. 23:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem hiba, ha tudatosan használt képi elem. Vannak persze kivételek, de ha általában arról ismerszik meg, hogy látványos, hangsúlyos.


A belinkelt kép játékos, a hajó tök függőlegesen áll, úgy ahogy illik. A Kérdező által leírt fotó is játékosnak hangzik.


"emelvényen kiállított, törött wc kagylót, aminek a deszkája oldalra lóg?"

Hommage à Marcel Duchamp? XD



Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy attól, hogy az embernek nem tetszik valami, nem feltétlenül szar.


Szerintem művészet szubjektív, vagy tudsz kapcsolódni egy képhez vagy nem.

2020. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy aki ennyire szűk látókörű, abban szimplán nincs meg a képesség, hogy megértse a művészetet, ezért aztán elfogadni sem tudja az olyan fényképeket, amik eltérnek a megszokott technikáktól, mert nem tudnak nyitni a más, a szokatlan felé. Ezzel addig nincs is probléma, ameddig nem megy el az illető egy kiállításra és hangosan nem kezdi el negatív kritikával illetni a kiállított fotókat.


Nézzük a belinkelt hajós fotót: Ok, lehetne egyenes horizonttal is készíteni, de akkor egy semmitmondó, sorozatgyártott fotó lenne. Ezzel a kritikával az a probléma, hogy oké, nem tetszik az illetőnek a dőlő horizont, de a javaslatával, hogy egyenesítsük ki, a kép elveszítené a hatását. Ha már kritikával illetünk valamit, akkor az legyen pozitív hatással a képre. Ha nem tudunk ilyet mondani, akkor skippeljük, "nekem nem tetszik".

2020. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Akkor nem hiba, ha tudatosan használt képi elem."

Hát igen, de ez a megfogalmazás azért nem szerencsés, mert lehetne az az eset, hogy a fotós két oldal magyarázatot lógaszt egy szögön a kép alá, amiben olvasva, hogy a horizontot művészi szándékkal raktam szögben, a néző azt mondja, hogy: ja, akkor szép - és ez így azért nem lenne az igazi.


"A belinkelt kép játékos"

Ez az egyszerű lényeg a lényeg!

2020. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!