Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mire van szüksége egy pályakez...

Mire van szüksége egy pályakezdő fényképésznek?

Figyelt kérdés

Nem a vázra és az obikra gondolok, hanem például: lámpára, állványra, háttérre, derítőre, stb...

Szóval ja ilyesmikre

Elsősorban a portrézás, esküvők, állatfotók érdekelnének, műtermi és szabadtéri formában is.



2020. márc. 17. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fényképező gépre😉
2020. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
állványra
2020. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
15 év szakmai tapasztalatra.
2020. márc. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbira, illetve hatalmas ismeretségre, illetve arcnak kell lenni... el kell adni magát.


A gép... sokan egy 60D, meg Dxxxx széria kittel indulnak XD

2020. márc. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szakismeret, gyakorlat, tapasztalat, referencia képek. ezek nélkül nem pályakezdő vagy, legfeljebb ipari tanuló. persze ahhoz hogy tanuló legyél meg tanárra és tananyagra van szükséged, akitől megtanulod a szakmád alapjait - például azt is, hogy mire van szükséged a munkavégzéshez. akár formális iskolai képzésen kívül is kitanulható a szakma, de amíg azt se tudod, milyen eszközökre van szükséged ahhoz, amit csinálni szeretnél, addig még az alapjait sem ismered. az alapvető szaktudás nélkül ne nevezd magad fényképésznek. hobbifotós vagy, akit érdekel a fotózás, szeretne róla többet tudni. olvass róla, tanuld, de ne kezdj tudás nélkül szolgáltatást nyújtani, mert nem tudod az ígéreteidet betartani, így csak átvered a megrendeőidet. a szaktudás megszerzése után jön hogy az üzlethez is érteni kell, hogy vállalkozást tudj működtetni és el tudd adni másoknak a szolgáltatásaidat.

a portré és kutyafotóval nem tudsz sokat ártani, mert bármikor megismételhető, legfeljebb vacakért fizettek. viszont egy esküvő egyszeri és megismételhetetlen. örökre megfoszthatod embereket az emlékeiktől, ha nem tudód jól elvégezni a munkát. márpedig ezer buktatója tud lenni egy eskuvo fotózásának, ahol el tudod rontani a képeket. amíg azt se tudod, mire van hozzá szükség, illetve nem fotoztál legalább 20 esküvőn, addig csak úgy menj esküvőre fotózni, hogy valaki más a hivatalos fotós, aki már ért hozzá és garantáltan megcsinálja az anyagot, így nem rajtad múlik, hogy lesz-e kép vagy sem.

2020. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem most azonnal szeretném elkezdeni, jelenleg még le sem vizsgáztam. Csak gondoltam apránként gyűjtögetem az eszközöket hogy ne egyszerre kelljen megvenni mindent. Egyébként igen, ezen a nyáron mentem volna esküvőkre profi mellett, csak alegtöbbet lemondták.

Nyilván a fotókért még pénzt sem kérek, egyrészt mert nem tartok ott, másrészt mert számlaképes sem vagyok.

Másrészt nyílván tudom, hogy kell gép, oda is írtam hogy azon kívül mi kell.

Nagyjából tisztában vagyok azzal is, hogy mik kellenek, csak nem tudom hogy mik a legfontosabbak, mit kéne először megvenni, mert nyilván a suliban ezt sem tanítják, ahogy sokmindent mást sem, ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra.

Hidd el nem olyan vagyok aki kap egy gépet, automatán lő valamit aztán profi fotósnak képzeli magát.

Tanulni szeretnék, ezért kérdezek ilyeneket.

2020. márc. 18. 12:25
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem ezt pl. olvasd el:

[link]

2020. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez meg itt a másik oldal:

[link]

(ha a másik oldal, én nem hallgattam meg)

2020. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnéztem mindkettőt, azonban a fotózásban már biztos vagyok, a stúdiófelszerelés beszerzésében azonban kevésbé, ezért tettem fel a kérdést :)

*Én minden választ felpontoztam*

2020. márc. 24. 15:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát csak egy megjegyzés a 60D-s vigyorhoz.

A 2000-esek elején jelentek meg a normálisan használható DSLR-ek. Azonban olyan drága volt minden, hogy az élvonalra nagyon kevés embernek jutott pénze (még tán megkockáztatnám, hogy senkinek, saját pénzből). Így esett meg az, hogy akkor a tesztoldalak a 10D-vel végezték a teszteket, és a fotós, mármint állásvállalós fotós honlapokon a "villogás" az a Canon 300D és a rászerelt Sigma 70-200/2,8-as segítségével történt. Ehhez képest a 20D az valóban a profik fényképezőgépe lett. A 8 megapixeles, ISO-ban "inkább 800, mint 1600, de már az is necces" gépezetekkel odafigyelve azért nyomtak olyan képeket, melyek természetesen megállják a helyüket ma is az átlag felhasználó kívánalmainak megfelelő max A4-es méretben (pláne a 600x800-as képernyőn, vagy a x14-es papírt fogadó albumokban). Bár ebben a 2004-es albumban 2 kép van az A4-es oldalon, de ezek nagy része meg még kompakttal készült: [link] Hát ehhez képest a 60D az már annyi technikai lehetőséget nyújtott, hogy csak na. Persze, a mai gépek meg még jobbak, de ha a technika ugyanabban csak egymás utáni fokozatokat nyújt, akkor marhára nem mindegy, hogy ki áll a gép mögött.

2020. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!