Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen átalakítót válasszak...

Milyen átalakítót válasszak (MD-EOS)?

Figyelt kérdés

Van egy Canon EOS 2000D DSLR vázam. Nyertem egy licitálást és boldog tulajdonosa lettem egy ALBINAR 135 mm 1:2.8 objektívnek, Minolta csatlakozással. Viszont a Minolta SR/MD/MC csak részben kompatibilis az EOS vázakkal. A csatlakozónak a bázistávolsága 0,5mm-el kevesebb, mint a Canon EF-é, így csak lencsés adapterrel használható.

Nézegettem a neten és nem nagyon találtam lencsés MD-EOS átalakítókat. E-bay-en is néztem, de nem látom külön feltüntetve, hogy melyik lenne a lencsés átalakító.


[link]


Van valaki, aki esetleg EOS vázzal használ Minolta objektívet?

Először mindenképpen átalakítókban gondolkodnék, tervben van a MILC vázra váltás, de előtte szeretném megtanulni szépen használni a manuális objektíveket.

Ha bárki tud érdemleges válaszzal szolgálni, nagyon megköszönöm!



#Minolta #Canon EOS #Canon EOS 2000D #Minolta MD #Minolta objektív #MD-EOS adapter
2020. márc. 22. 09:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt azt összeállítást és lusta is vagyok utánanézni, de ha 0,5 mm az eltérés, akkor én szétdörrenteném és állítanék rajta, a sokbekezdéses menetet ennyit bőven lehet még tekerni. Ahogy nézem a jutubon van is erről valami.
2020. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!