Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vásárlásakor...

Fényképezőgép vásárlásakor sorrendben mik a fő tulajdonságok amiket figyelni kell?

Figyelt kérdés

Szenzor,optika,megapixel,iso,fényerő,záridő,zoom jo ez a sorrend?

Hobbi szinten



2020. máj. 11. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így elég leegyszerűsített. Nem hinném, h létezne ilyen általános rangsor, főleg, h ez a nemlétező sorrend felhasználóként változna.

A fényerőt elsősorban a szenzor és az optika határozza meg. Ha valami számít egy fényképezőnél, akkor talán ez a kettő. Megapixel édes mindegy, ha maga a szenzor csak egy légypiszok. Ugyanígy a maximum ISO-t is szeretik a gyártók az egekbe emelni, mert bár papíron jól néz ki a gyanútlan vásárlónak az 51200-as ISO, ha a gyakorlatban a kutya nem használja a felét se. Sokkal többet számít a gépnek maga az ISO-tűrése, vagyis hogy mennyire ad zajos képet 800-on, 1600-on stb. Hobbi gép esetén a leghosszabb záridő ne legyen 8 mp-re korlátozva (bár itt megint kérdés, hogy az egyszeri hobbista fog-e egyáltalán bajlódni a záridővel). Zoomtartomány megint csak felhasználás-függő. Sokan szeretik (én is) a fix optikákat, mert beáldozzák a zoomot a tág rekesz/nagy fényerő oltárán, madarat fotózni azonban értelemszerűen nem egy ilyen objektívvel megyek.

Azért én csak beletenném a felsorolt listába az akku üzemidejét (CIPA), a keresőt (EVF esetén megfelelő felbontást), a RAW-támogatást, AF gyorsaságát így hirtelenjében.

Szerintem teszteket, és tesztképeket érdemesebb inkább nézni, olvasni összevetésekkel.

2020. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hobbi szint mit jelent nállad?
2020. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fotozok össze vissza beállitasokkal
2020. máj. 12. 06:53
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

A megapixelt és az iso-t hagyjuk, mert azok nem mondanak semmit, simán kis szenzor is lehet sok megapixeles, meg hatalmas max. ISO-t is lehet, hogy be lehet állítani, csak épp kihasználni nem tudod, mert nem lesz részletes a kép, magas ISO-n meg olyan zajos lesz a kép, hogy fel nem ismered mit ábrázol. Sok gépnek a max. ISO-ja 25600, szvsz ennek csak full frame szenzornál van egyáltalán értelme, APS-C-nél 6400 felett értelmetlen, a legkisebb szenzorméretnél meg már az 1600 is necces. Az meg egyenesen nevetséges, mikor a telefon kis szenzora 48 megapixeles, mikor a 12-t sem tudná kihasználni...


A többire meg nincs egyértelmű válasz. Igen, minél nagyobb a szenzor, annál jobb a képminőség, de akkor a méret is nagyobb, kisebb szenzorra kisebb a nagy zoom átfogású, de a nagy relatív rekeszű objektív is. Az objektívnek is van egy rakás paramétere, plusz kevésbé paraméterezhető minősége, minden attól függ mire kell. Ha a "fényerő" alatt a nagy rekeszt érted, az is relatív, hogy mennyire fontos, hiszen nem mindegy, hogy nagy mélységélességet kívánó, de gyors záridőt nem igénylő tájképeket csinálsz, vagy mondjuk a kedvenc gitárosodat fotóznád le kocnerten, rossz fényviszonyok között, mozgásban.


Szóval nem, nincs ilyen sorrend.

2020. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

s#4-es, az iso pont hogy számít.

Nagyon nem mindegy hogy a gép iso 1600-ig terhelhető, akol már belenagyítás nélkül is láthatóan zajos a kép, vagy tekerheted iso 12000-ig, akol még mindig épphogy csak színzajos, amit egy kis utómunkával ki lehet javítani.

2020. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

s#4-es, az iso pont hogy számít.

Nagyon nem mindegy hogy a gép iso 1600-ig terhelhető, akol már belenagyítás nélkül is láthatóan zajos a kép, vagy tekerheted iso 12000-ig, akol még mindig épphogy csak színzajos, amit egy kis utómunkával ki lehet javítani.

[link]


Ezen az oldalon nézegetheted a képzajosodás mértékét, tetszőleges ison.

2020. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ahogy már írták, nincs ilyen kőbevésett sorrend, mert mindenkinek más fontos. pl. a legprofibb csúcsgépek felbontása mindig kisebb szokott lenni az adott gyártó elérhető legnagyobb felbontásánál, de sokszor még a belépő szintű gépekénél is, mert ezeknél a gépeknél, illetve a felhasználóik számára nem a felbontás a legfontosabb.


akik inkább, vagy akár kizárólag fix objektívekkel fotóznak, azoknak a zoom nemhogy utolsó szempont, hanem egyáltalán nem szempont.


egy utazó hobbi fotósnak pl. könnyen lehet, hogy mindnen más minőségi szempontnál sokkal fontosabb, hogy a gép kicsi legyen, mert nem akar nagy gépet cipelni. több olyan utazót ismerek, aki pont ezért egyáltalán nem is visz magával semmilyen fényképezőgépet (még akkor se, ha megtehetné, mert van neki, párjának, vagy munkahelyének NAGYON komoly gép is, amit elvihetne), mert neki az utazás élménye fontos, az emlék képekből pedig beéri azzal, amit a telefonja tud csinálni és többet kap attól, hogy nem cipel egy nagy gépet, mint a jobb minőségű képektől kapna...


olvass utána, hogy a fényképezőgépek milyen tulajdonsága hogyan befolyásolja a minőséget, haszálhatóságot (pl. kisebb érzékelő általában zajosabb kép, viszont kisebb mérret és alacsonyabb ár, zoom általában gyengébb képminőség, rosszabb fényerő, de rugalmasság szemben a fix optikával, ami jobb minőség, nagyobb fényerő, viszont kevésbé rugalmasan használható és drágább is lehet).


amíg nincs meg a háttér tudásod, hogy mi mit és hogyan befolyásol és méginkább nincsenek saját tapasztalataid, hogy mire, hogyan használnád a gépet, addig szerintem kár nagyon agyalni, hogy melyik a legjobb gép. kb. lődd be, hogy milyet szertnél, nézz meg néhányat és vedd meg, amelyik legjobban tetszik. úgyis használat közben alakul ki, hogy mire van szükséged.

sokat segíthet, ha tudsz szerezni egy gépet kölcsönbe, hogy elkezdj élesben ismerkedni vele és akár már rögtön segíthet belőni, hogy mi miért nem jön be benne és ez segíthet abban mást, jobbat keresni.

2020. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6:

Te elolvastad, hogy mit írtam, vagy csak addig jutottál, hogy az iso nem számít, azt hogy mit értek alatta, már el sem olvastad?


Az nem számít, hogy mennyi a beállítható max. ISO. Mert kétlem, hogy vannak olyan gépek, amelyeknél ez lenne a szűk keresztmetszet, és nem a zajosodás. Ellenben egy rakás olyan gép van, amelyiknél nagyon magas a max. ISO, de már egészen alacsony ISO-nál zajosodnak. A zajosodás meg elsősorban szenzorméret függvénye, kisebb részben a szenzor fejlettségéjé. Egyébként a dx0mark-on is vannak erről tesztek.

2020. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!