Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mire kell figyelni egy belépő...

Mire kell figyelni egy belépő szintű DSLR fényképezőgép vásárlásakor? Mely tulajdonságok a legfontosabbak?

Figyelt kérdés

Hobbi célú felhasználásra lesz.


Ebben mindnen megvan ami egy kezdőnek kell?

[link]


2020. máj. 3. 11:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmilyen igányt nem fogalmaztál meg, jó lesz.
2020. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Egyszerűsítve a kérdést, többet nyújt egy kedzőnek a szárnypróbálgatásaihoz az alábbi Nikon és ha igen, miben?

[link]


Köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 3. 11:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy teljesen kezdőnek, aki még csak most fogja próbágatni pl. a kézi beálltásokat, stb. annak szerintem a bőven elég a canon 2000d. Kezdőként hiába vesz az ember több százezres vázat, ha fogalma sincs, melyik beállítás milyen hatással van a képekre. Fejlődsz majd, lassan, de lehet, hogy goyrsan kinövöd a kit obit, akkor veszel hozzá másikat, meg aztán különböző kiegészítőket.
2020. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A kettő gép hasonló kategória, mindkettő teljesen jó kezdőnek, az objektív nagyon más. A Canon objektívja átlagos kit objektív, amely lefedi a leggyakrabban használt gyújtótávolságokat az enyhe széleslátótól az enyhe tele/portré látószögig. Míg a Nikonhoz adott objektív egy fix, azaz zoom nélküli objektív, ellenben fényerős, azaz nagy a legnagyobb rekeszértéke, azaz rosszabb fényviszonyok között, kisebb mélységélességgel (pl. elmosottott háttér) lehet vele fotózni. A véleményem az, hogy kezdő objektívnak jobb a Canoné, még ha ez a fényerős Nikon jobb objektív is. Mert később igényeid szerint olyan obit veszel, amilyet akarsz, a 18-55 meg sokkal általánosabb.


Szóval szerintem inkább a 2000D kitet vegyed, de ne azt, hanem ezt:

[link]


Ugyanis az általad linkelt kitben nem stabilizátoros az objektív. A stabilizátor arra jó, hogy kompenzálja a kezed mozgását, ez azonos körülmények között hosszabb záridőt tesz lehetővé, azonos záridővel kisebb eséllyel mozogsz bele. Ez többet ér, mint a táska, táskát amúgy találsz egészen jókat 5 ezer Ft körül.

2020. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Értem. Ajádékba fogom vásárolni és olyan sztorival nem akarok találkozni, hogy ezzel elmegy a gyerek egy tanfolyamra és ott mikor tanulnak, akkor valamire nem lesz képes a gép amit épp próbálnak elsajátítani pl. egy hiányzó funkció miatt. Én nem nagyon értek hozzá, csak olyanra gondolok, hogy portré, makró, és tájfotózáshoz más kell, és különböző zársebességeket, ISO értékeket állítanak. Tehát nem szeretném hallani a csalódottságot, hogy "hát ezt meg azt a feladatot nem tudtam elvégezni bizonyos funkciók szűk állítási tartománya miatt" stb.


Ha ez nem fordulhat elő egy kezdő, vagy kissé haladóbb tanfolyamon, akkor nyugodtan vásárolom meg.

2020. máj. 3. 12:01
 6/19 A kérdező kommentje:
Mindannyiótoknak köszönöm a segítséget. Különösen #4-es válaszát.
2020. máj. 3. 12:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben még csak hobbi szintre kellett, most meg már tanfolyamra lesz. Szerintem ott sem érheti különösebb hátrány ezzel a géppel.
2020. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kezdőnek, de tuti benéz egy fotó tanfolyam, hiszen ott könnyebben sajátít el fogásokat profiktól. Lehet itt youtube tutorialokat bújni, de az sosem fogja helyettesíteni a közvetlen kapcsolatot egy profival.
2020. máj. 3. 12:26
 9/19 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés. A 4-es által ajánlott gép leírásában ki van húzva a manuális fókusz tuladonság.

Arra nem lenne mégis szükség?

2020. máj. 3. 12:33
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy nézem én nem látok még csak emlitést sem a manuális fókuszról, ha a mediamarkt féle leírást böngészem.
2020. máj. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!