Olympus OM-D E-M10 Mark II kezdőgépnek megfelelő választás?

Figyelt kérdés
Esetleg tudnátok alternatívákat ajánlani, használtan is akár?

2020. máj. 13. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miután semmit sem írtál az elvárásaidról, jó lesz.
2020. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindennapos felhasználásra.. városnézésnél, túrázásnál stb
2020. máj. 13. 08:50
 3/12 anonim ***** válasza:

kiváló választás, nekem is az van.

a 14-150-es kitobival használom.

2020. máj. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#8.50 Ilyen célra jobb egy kisebb (kompakt) gép nagyobb zoomtartománnyal.
2020. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Miért, ennek gyenge pontja a zoomtartomany?


3: szerinted jobb választás, mint egy régebb DSLR Nikon/canon például?

2020. máj. 13. 09:07
 6/12 anonim ***** válasza:
cserélhető obis gépen mióta beszélünk zoomtartományról?
2020. máj. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én pl szeretem ha van a gépen markolat.

Ennek nézz utána.

Elsősorban ezért nem veszek Olyt

2020. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#9.07 és 11.15 Kérdező nem fogalmazott meg elvárást azon túl, hogy "kezdő gép", így az sem szempont, hogy cserélhető legyen az objektív. Városnézésnél és túrázásnál fontos szempont, hogy a gép kicsi és könnyű legyen, ugyanakkor jól jön a nagy zoomtartomány, ha a tárgy távoli. Ezeknek az elvárásoknak megfelel egy jobb kompakt gép, amelyet lényegesen olcsóbban meg tud venni kérdező, mint a kérdésben említett Olympust.
2020. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kösz az eddigi válaszokat. 8, azért nem akarok egy olyan alap gépet venni, mert ennyi erővel veszek inkább egy új telefont, pl egy iphone 11 pro-t azt kész. De ha pl megjön a kedvem ahhoz, hogy mondjuk állatokat fotózzak, ahhoz gondolom kevés lenne egy kompakt gép. De elfogadok minden javaslatot, ha esetleg tudnál linkelni egy konrkét gépet, hogy megnézzem teszteken milyen.
2020. máj. 13. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:

8:

Én főleg túrázásra használok fényképezőgépet, egy kompaktom volt sokáig 24-720 mm ekvivalens zoom tartománnyal. Aztán mikor lett egy hibája, elgondolkodtam a cserén, és végignézve, majdnem minden képet nagy látószögön csináltam, a távoliakból pedig 200 mm felett szinte semmi nem sikerült jól. Volt mégilyenem, hogy elém ugró őzet fotózok, de jót abból sem igazán sikerült.


Úgyhogy végül én is MFT gépet vettem, dupla kitben, egy 12-32 és egy 35-100-as obival, a kis obi az igényeim 95%-at lefedi, a telével meg panoráma pontokról csinálok távolabbi hegyekről képeket. Városnézésre jellemzőbb amúgy is a széles látószög használat, tekintve hogy épületekhez célszerű ha sikerül az egészet vagy minél nagyobb részét befogni.


Esetleg elvetemültebb turistáknak nagy átfogású obi jobb lehet.

2020. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!