Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Dinamika és iso szempontjából...

Dinamika és iso szempontjából melyik géptípus lenne a legjobb választás? 5Dmk3,6d/6dM2, Sony A7II?

Figyelt kérdés

Remek gyakorló 5d Classic gépemet szeretném fejleszteni tovább képminőség terén.

Jelenleg amatőr/hobby felhasználásra, de mivel nem szeretnék állandóan csere-berélni, venni-eladni vázakat, szeretnék beruházni egy komolyabbra, ami hosszútávon kiszolgál.


Kültéri portrézásra használnám, akár régi M42-es lencsékkel is, kimondottan fotózás céljából.



#portré #M42 #5dclassic #Sonya7 #Eos6d
2019. máj. 20. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, de tényleg érdekel:


Fizetnek neked érte hogy portrét fotózol? Vagy miért éri meg valakinek (neked) egy ilyen drága gépre beruházni hobbiból?


Van egyáltalán valaki, aki baba- és esküvői fotón kívül fizet a fényképésznek manapság...?



Ha már van alapod, és ezt akarod csinálni:


- fotós tanfolyam 400 ezer forint

- legalább egy gépváz 300 ezer forint

- objektív két normális, fényerős 2-300 ezer /obi

- vaku min. 50 ezer

- + egyebek


Lazán el lehet költeni 1.5 millió forintot, és még marketingre nem áldoztál. Mikor hozza vissza az árát? Nagyon nehéz ma.


De hogy válaszoljak is:


azt olvastam a 6d nem a legjobb választás, én személy szerint az A7II felé hajlanék, de ott meg ugye a digitális kereső... akku üzemidő... Adaptálás szempontjából is a legjobb választás a Sony.

2019. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!



Köszönöm a válaszod!



Természetesen, ez mind így van, ahogyan leírtad, értem a kérdésed miértjét.


Bár még gyerekcipőben járok a fotózás terén, de szeretnék több hangsúlyt fektetni a tanulásra is, továbbképzésre ez ügyben a jövőben.


Elsősorban a hobbym, és még nincs annyi rutinom, kialakult látásmódom, végzettségem, számlaadó képességem, hogy ebből megéljek, de szeretném kiaknázni a lehetőségeimhez mérten a legjobbat.


Korábban élsportoló voltam, az is sok költséggel járt,ha a hozományát nézzük egyenlő a nullával, de jól éreztem magam, abban az élethelyzetemben arra fektettem az anyagiakat,időt és energiát, de most más irányba eveztem, és itt is szeretnék minőséget hozni. Tudom,hogy ismét egy korántsem olcsó területre eveztem most,de csúnyán fogalmazva, más őrültségbe is tehetném ezt pénzt, én ebbe szeretném fektetni. :)


Technikai fejlődést azért szeretnék lépni, mert bizonyos körülményeknél zavaró az, hogy amit elképzeltem, a technika ördöge miatt nem tudtam úgy visszaadni..gondolok itt a képek zajosodására, sávosodására kevés fényben.


Korábban volt A7-esem,és marha nagy boldogsággal töltött el, mikor megnéztem a képek közti minőségbeli különbséget, a régi D50-hez képest.


A Sonyval szemezek én is, mert a piacot megnézve, egy sok expos 5dmk3 árából már hozzájuthatnék egy relatív kevés expos Sonyhoz. Tudom,hogy lencse ügyben mi a tészta,de az adapterezés és a régi lencsék használata talán nagyobb szabadságot nyújt-hatna.


Röviden ez a történetem összefoglalva, bocsi, ha hosszúra nyúlt... :)

2019. máj. 21. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:

És kiket fotózol? Haverokat, vagy az utcán szólongatod le az embereket, esetleg hirdeted magad?


Amúgy megnéztem, mai szemmel nézve az 5d mk1 iso tudása egy vicc... boost-al max iso3200? Nem csodálkozom hogy zajos a kép.


Viszont a Sony full iso-n is zajos, igaz ad 3 fé előnyt...


[link]

2019. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!