Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvő fotózásra megfelelne a...

Esküvő fotózásra megfelelne a Sigma 24-70mm f/2.8 DG Macro objektív + Canon 50mm f1.8?

Figyelt kérdés

Van némi tapasztalatom fotózás terén, és most szeretnék más területet is kipróbálni. Szerintetek a fent említett objektívekkel neki lehet rugaszkodni?

A gépre egy speedlite 430EX vakut csatolnék még.



2016. febr. 25. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Milyen vázra teszed őket?

Pénzért akarsz nekirugaszkodni, vagy csak vendégként?


Ajánlom, hogy előbb fotózz valaki mellett, mert nem könnyű téma mindenféle tapasztalat nélkül. Nagyon el lehet rontani, és az nagy szívás, mert egy esküvőt nem ismételnek meg miattad.

2016. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Canon 40D-re mennének.

Természetesen még nem pénzért, csak ismerősöknek fotóznék először.


Tisztában vagyok az esküvő menetével, hogy megismételhetetlen pillanatokat kell szembenézni és adott esetben gyorsan kell reagálni bizonyos helyzetekre.


Tanulás szempontjából ideálisnak terepnek gondolom az ismerősök esküvői fotózását. Nem akarok egyből "photography" és társai f*s oldalt létrehozni és ász esküvői fotósként hirdetni magam.


A kérdésem továbbra is az, hogy kezdetnek megfelel-e ez az összeállítás?

2016. febr. 25. 14:39
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Ismerősnek még szarabb elbaxni...


Képminőségben egyik sem ér fel egy L-es obival, de ezt nyilván te is tudod.


Nem lesz nagylátószöged, az APS-C szenzor miatt 38 mm-ről indulsz.


Nincs tapasztalatod, blablabla.


Profi fotós mellett gyakorolni oké, profi fotós helyett tapasztalat nélkül, rögötn élesben próbálkozni nem oké.


Persze lehet, hogy az ismerőseid elég igénytelenek ahhoz, hogy bármi jó legyen nekik, nem tudom...

2016. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Sem engem, sem a képeimet és az ismerőseimet sem ismered!

Semmi szükség a lekezelő stílusra.


Nyilván te profi fotós tudással és egy rakás pénzel pottyantál ki a világba.

Valahol el kell kezdeni. Az meg, hogy egy ismeretlennek fotózzak és esetleg elrontsak valamit az biztos f**a ajánlólevél lenne a továbbiakban.


Egyébként nem hiszem, hogy a profi fotósok jó szemmel néznék, hogy ott vagyok állandóan a nyakukon.


Ezzel a hozzászólással csak magadat minősítetted...

2016. febr. 25. 16:10
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

"Ezzel a hozzászólással csak magadat minősítetted..."


Lol.

2016. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

"Nyilván te profi fotós tudással és egy rakás pénzel pottyantál ki a világba."


Nem, de van annyi eszem, hogy ha meg akarom tanulni, hogyan kell szívkoszorúér műtétet végezni, azt nem a nagymamámon fogom elkezdeni. Főleg nem egyedül, profi sebész jelenléte nélkül.


De mondhatnám azt is, hogy ha autószerelő akarok lenni, akkor nem azzal fogom kezdeni, hogy a haverom autójában megpróbálok egyedül, tapasztalat és szakértő segítség nélkül vezérműtengelyt cserélni, hátha sikerül.


"Valahol el kell kezdeni."

Ebben, látod, mocskosul igazad van. Csak a hogyan a nem mindegy.


"Az meg, hogy egy ismeretlennek fotózzak és esetleg elrontsak valamit"

De hiszen te nem fogsz elrontani semmit. Vagy mégis látsz rá egy hangyafasznyi esélyt? Na és ismerősnek nem lesz baj? Majd tartanak újabb esküvőt?


"Egyébként nem hiszem, hogy a profi fotósok jó szemmel néznék, hogy ott vagyok állandóan a nyakukon."

Hát, előtte beszélni kell vele...


Persze nekem tökmindegy, csinálj amit akarsz. A felszerelésed elég profi, nyilván te is az vagy. Khm.


Sok sikert.

2016. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tipikus magyar mentalitás... feltettem egy kérdést és egyből oktató dvd-t kaptam az esküvői fotózás mikéntjéről.


"De mondhatnám azt is, hogy ha autószerelő akarok lenni, akkor nem azzal fogom kezdeni, hogy a haverom autójában megpróbálok egyedül, tapasztalat és szakértő segítség nélkül vezérműtengelyt cserélni, hátha sikerül. "


Aki kikerül az iskolából és elmegy egy munkahelyre egyből be kell állnia a sorba és függetlenül attól, hogy elméletileg mindent megtanult tapasztalatot csak úgy szerezhet ha dolgozik is!


Ember hiba nélkül nincs. Főleg az elején. De te biztos kivétel vagy és egyből jól csináltál mindent.

2016. febr. 25. 18:19
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Tanácsokat kaptál, ember! Nem kioktatást...

De túl önfejű vagy, hogy megértsd.

2016. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A válaszoló mellé kell állnom. Ez nem játék, ráadásul a cuccod is kevés hozzá.
2016. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én egy darab 40d vázzal nem mernék nekiállni esküvőt fotózni. Úgy igen, ha a párnak lesz egy fotósa, én meg mellékesen igyekszem lőni pár képet. De hogy elvállaljam az egészet, az meredek.

A 40d öreg váz, talán 800 iso-t bír el különösebb zaj nélkül. Nekem is volt sok éve.


Senki sem profiként született, de van más útja is a gyakorlásnak. Hogy maradjunk a példánál, egy orvos sem úgy kezdi, hogy beszalad a műtőbe, megoperál valakit, aztán majdcsak sikerül. Először asszisztál, figyel, tanul.

Én is így kezdtem. Megkerestem fotóst, ingyen elmentem segítőnek, figyeltem, mit hogyan csinál, stb. Elmentem workshopokra, ahol profik tanítottak. Ilyenek.


Sajnos a fotózás drága, nem mondhatod a párnak, hogy a képek fele szokott sikerülni, mert gyenge a vázad. És ha bekrepál a 40d az esküvő közepén, mit csinálsz? Van nálad másik váz?


A 24-70 alapzoom, én is használom, de a Canon verziót. A Sigmát nem ismerem. Az 50 1.8 gyenge kis obi, az árához képest nem rossz, de nem éppen csúcs.


Fel kell készülnöd a technikai hibákra. Mi van, ha valami tönkremegy? Nem mondhatod, hogy akkor te nem tudsz tovább fotózni, mert lemerült az aksi, vagy meghalt a zár a gépedben.


Egyszóval: akkor vállalnám el a helyedben, ha az ismerőseidnek lesz más fotósa is, vagy tényleg nem annyira fontosak nekik a képek.

2016. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!