Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon d3300 18-55 mm objektívv...

Nikon d3300 18-55 mm objektívvel megfelelne nekem hobbi szinten fotózásra?

Figyelt kérdés
Tudom hogy vannak hasonló kérdések, de pont ilyet nem találtam. Azt is tudom hogy ha kezdő vagyok és hobbi szinten szeretnék fényképezni akkor az alapokkal kell kezdenem, rajta vagyok :) Mégis szeretném kérdezni hogy szerintetek nekem ez a gép megfelel arra hogy ha utazok akkor azokat a tájképeket, illetve portrékat megőrizzem? Még annyi hogy hasznàltan venném a gépet, újszerűnek hirdette meg az eladó, evvel az objektivvel és minden kiegészítőjével 290 eu-ért? Ez jó àr?
2018. aug. 21. 16:02
 1/2 ThodEE GoD ***** válasza:

Kicsit drágának tűnik magyarországi hirdetés 130k de van hozzá 55-200 as obi is, olyan 85k körül elfogadható az általad említett KIT, kezdésnek elég jó választás érdemes portréhoz nagy fényerejű objektívet beszerezni 60-100mm közt!


[link]

2018. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kit objektív nem a nagy fényerejéről híres, tehát ne várd, hogy majd jól elmosod a hátteret. Annyit tehetsz portré esetében, hogy 55-tel fotózod az alanyt kissé távolabbról, és ha nincs túl közel hozzá a háttér, akkor lehet kellőképpen elmosott ahhoz, hogy az arc jó fókuszpontban legyen a képen.


Portrét sose csinálj nagy látószöggel közelről!


A D3300 nem full frame váz, tehát a 18 mm valójában nem annyi lesz a képen, hanem 28 körül, az 55 is inkább 80 mm fölötti látványt nyújt majd. Mindenesetre hamar ki fogod tapasztalni a kit obi határait és többre vágysz. Portréhoz kell egy fix 50 mm-es nagy fényerejű (f1.8-f1.4) obi, távoli dolgokhoz meg egy tele-zoom, ami 55-től indul felfelé, ameddig csak a tárcád bírja. Vannak 70-200-as jó tele-zoomok, de akkor hiányzik az 55 és a 70 mm közötti tartomány.

2018. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!