Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek mi az ajánlott...

Szerintetek mi az ajánlott kamera a számomra?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy Canon EOS 250D fényképezőgépem kit lencsével/tele objektívvel, nagy látószögű objektívvel és egy két fix lencsével. De kellene egy olyan kis MILC amit tudnék hordozni éppen akár fotózás akár videózás szempontból. Itt kerültem bajba ugyanis nem tudom hogy most milyen fényképezőgép lenne jó a számomra. Maradnék a 200ezer Ft alatti árkategóriában és amit néztem egy Canon EOS M200 vagy M50 vagy egy Sony A6000

Főként szempont lenne hogy ha kell akkor a meglévő objektívvel kompatibilissé lehet hozni mert elképzelhető hogy használom akár rendezvény fotózásán mind két fényképezőgépet.

Talán hordozás szempontból úgy láttam hogy a Sony előnyösebb lehet ha tényleg USB-ről tölthető akár mert okostelen miatt egy USB adapter mindig akad nálam kéznél. De érdekel kinek mi a tapasztalata és ki mit tud ajánlani ebben a koncepcióban. Releváns válaszokat előre is köszönöm.



2020. júl. 8. 14:31
A kérdező szavazást indított:
Canon EOS M50
Canon EOS M200
Sony Alpha 6000
Sony Alpha 5100
11 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Biztos jobban jársz?

Érdemes észben tartani, hogy ha a váz kisebb is lesz, az objektívek vélhetően ugyanakkorák maradnak (ugyanakkora méretű szenzort kell lefedniük), tehát pusztán méret miatt nem érdemes váltani. Én Sony-t használok és nem érzem, hogy számottevően mobilisabb lenne korábbi DSLR-jeimhez képest (ahogy mondani szokás, a fizikát nem lehet becsapni).


Kompatibilitás:

Brandak közötti kompatibilitás sosem működik maradéktalanul, Sony vázon kínszenvedés egy átalakítós Canon obi a Sony obikhoz képest. Az új vázhoz új obik kellenek majd.


USB töltés:

Az én Alpha 7R3-asom USB töltése kissé lassú, mert az USB porton keresztül csak limitált feszültséget enged a váz (5V asszem), viszont a töltő meg 8.4 Voltos, így az akksikat a vázból kivéve, 230V-ról töltöm őket. Persze ha ez nem zavar, akkor valóban működik, illetve ha valami power bankot kötsz rá, akkor jelentősen megnyútja az akkuidőt, de tudni kell, hogy így is merül a váz saját akkuja és ha az lemerült, hiába van rádugva a bank, nem fog elindulni.

2020. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem akkor brand-ben érdemesebb maradni. Ami konkrétan közel áll a 250D-mhez az az M50. Természetesen hordozhatóság számomra a kisebb váz és a kisebb méretű kit objektív elég ha relatív kisebb méretű külön külön tárolva akár. Csak hogy lenne egy váz amit a táskám zsebébe raknék és bármikor éppen szükséges akkor elővegyem és rendelkezésre tudjon állni jó képek készítésére.

Ez esetben gondoltam pl a Canon M200-ra mert az fele akkora mint a 250D-m minden méretében és maradhatok akkor Canon-os build-ben.

2020. júl. 8. 17:00
 3/12 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Sajnos esetedben brand-en belül sem úszod meg az obi váltást, mert a Canon EF-S obijaid nem lesznek jók a Canon M bajonettes gépen (kösz, canon!). Van rá átalakító, ha szerednéd mindenképp használni a meglévőket, de az megint plusz kiadás (kb 30-40 ezer körül vannak és gondolom nem tökéletesek).


Ha csak tényleg ilyen alkalmi "kattintgatásra" szeretnéd, akkor én a helyedben eladnám a DSLR-t obikkal, mindennel együtt, aztán lecserélném mondjuk egy M200-ra az alap kitobival. Most úgy látom 200 alatt megkapod a Media-ban, aztán később az eladott tükrös árából tudsz venni fényerősebb portré obit, ha szükséged lenne rá.

2020. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a gondolat, mint Kérdezőnek, ez nekem vagy 7 (?) éve jutott eszembe, mikor még csak az EOS-M volt egyedül. De az egy rakás és kalap barna matéria. Kezelhetőség szempontjából. Pld. Azóta nem bízom a Canon MILC-ekben. Bár a hosszú távú előítélethez ragaszkodás hülyeség. :D

De jobban elgondolkodva egyre jutottam: zsebben és bármikor, ez egy nagylátószögű, F2.0 fényerős objektívet jelent. Egyrészt ez magában nem egy nagy költség a gép mellé. Másrészt meg nekem ez így nem kell. :D Biztosan van olyan helyzet, hogy egy 15-28 mm-es objektív megfelelő a feladatra, számomra erről mindig az jut eszembe, hogy a végtelen nagy mező közepén van valami inhomogenitás, na, az akart lenni a téma, akár szerelmespár, akár tehervonat, akár 10 emeletes ház. Az akkora. :D.

2020. júl. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Alapvetően váltson nem gondolkozok. Én az SLR-t továbbra is előnyben részesítem. Csak alapvetően szívesen ismerkedtek az új technológiával és most jutottam oda hogy lehetne egy egy ilyen irányba indulni.


Alapvetően a Canon 250D-m kényelmes 1000 kép készítése eg feltöltéssel koncepciót nem akarom eldobni. M200 esetében is pár száz kép után lemerül ami sokszor erősen kényelmetlen főleg eseményeken (születésnapokon vagy éppen városi ünnepségen vagy rendezvényeken sokszor 300~400 kép is simán készül így kényelmesebb nekem a 250D ebből a szempontból is.

Így ennél jobbat talán az EOS R sorozat vagy a Sony Alpha 7 gépek tudnak többet de azok meg nem ebben az ár kategóriában vannak így ha váltok pár év múlva inkább Full Frame-en gondolkodok majd addig meg látom milyen fejlesztések lesznek várhatóak.

2020. júl. 8. 21:03
 6/12 A kérdező kommentje:
A kattintásra használt fényképezőgép az plusz. Az akkor kell ha épp nincs rendezvény vagy esemény hanem mondjuk valamit dokumentálni kell egy Pályázati vagy kis civil szervezeti dolgokról kell 1-2 kép vagy éppen kis baráti vagy családi ünnepségen kell pár kép akkor ne vegyem horjam magammal a nagy fényképezőgép táskát hanem egyszerűen kéznél van egy kis gép egy kis táskába. Ez a fő koncepció azaz a munkára használt DSLR mellé egy Hobbi gép. Azaz nem csere gép nem heéyette. Csak nem árt ha néha mondjuk ha úgy van akkor lehet némi kompromisszumal is egy egy már meglévő lencsét használni egy adapterrel.
2020. júl. 8. 22:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, a milcek "hordozhatósága is addig tart, amíg rá nem rakunk egy kit obinál nagyobb objektívet. Kit obival pl. a sony a6000 még talán elférne a zsebemben, bár soha nem rakom zsebre, de egy 55-210 tele objektível már ez lehetetlen.
2020. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
alapvetően az nem gond főként hogy egy kis válltáslába egy külön helyre csak legalább kéznél lenne. Nem lehetetlen hogy ksőbb lesz még más más olyan objektívem hozzá csak egyenlőre még alapvető fotózásra és sok esetben vieózásra is vagy épp dokuentálásra akarom használni és nem magammal vinni több kilós fotós cuccot mindenhova de mégse telefon minőségű képeket csinálnék.
2020. júl. 9. 13:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Tényleg ne vedd sértésnek testvérem, de az elmondottak alapján nem a fényképezőgép az a korlát, amit a tehetségeddel meg kellene ugranod.

A helyedben nem váltanék.

2020. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 de ha már ott a papirusz amit el kell költeni mert alá írta pályázati bizottság meg én is akkor oda kellene írni hogy mire költöm. Tehetség ide vagy oda az adott még annak ellenére is hogy elismert vagyok és vannak sikeres pályázataim meg hamarosan kiállításra is készülnöm kell.

Természetesem értem amire célzol hogy a tehetség lesz a fő szakmai meghatározás de ettől függetlenül ha mára tehetségemet jutalmazni akarják akkor döntenem kell és akkor ne akármilyen szart vegyek.

2020. júl. 10. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!