Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy járjak bulizni, ismerkedn...

Hogy járjak bulizni, ismerkedni, ha nem ihatok alkoholt és a cigaretta sem ajánlott számomra?

Figyelt kérdés

Az absztinenciámnak egészségügyi alapjai vannak.

Nagyon szívesen járnék mindenféle (nem feltétlen komoly) helyekre, de a francnak sincsen kedve állandóan magyarázkodni.


Közben meg állandóan azt olvasom, hogy bármiféle házibuli pia, füveg cigi nélkül max egy kisiskolás teadélután. Hát kösz



2020. máj. 10. 21:53
1 2
 1/19 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
81%
Én is rengetegszer vagyok házibuliban, és ott a férjemen és rajtam kívül, mindenki füvezik. Én meg nem iszom, mert nem szeretem a piát, a férjem meg a sofőr. Még is totál jól szórakozunk.
2020. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Elég szomorú, ha valaki képtelen bagó meg pia nélkül jól érezni magát.
2020. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Gusztustalan és sajnálatos, de kétségtelenül elterjedt szokás ez nálunk, hogy a szórakozáshoz/kikapcsolódáshoz/bulizáshoz, de még az ismerkedéshez(!) is alkohol meg fű kell.


Nekem egyik sem kell a kellemes időtöltéshez, legyen az bárhol, legfeljebb egy pohár pezsgő alkalmakkor. Én az olyan társaságokat, ahol kinéznek ha nem iszol vagy hasonló, a lehető legmesszebbről kerülöm, de persze lehet, hogy velem van baj.

2020. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#2

Nem lennék én képtelen, csak az utolsó jól leírta, még szinte az ismerkedéshez is ez kell.


Na meg kínos szitukat szül az egész, amikor a haverjaim elhívnának egy sörre, vagy az egyik felajánlotta, hogy honorálja a segítségemet (egy tantárgyból).

...


Örökké nem tudok hárítani, de az egészségügyi okokat nem akarom elárulni, szégyellem.

Eléggé túlstigmatizált betegség.

2020. máj. 10. 22:03
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Velem kb hasonló a helyzet :D

Csak lány vagyok,

19 évesen elkezdtem az egyetemet, kb voltam 3-4 buliban/ szülinapon ittam kb 10 koktélt és itt kb véget ért az alkoholos pályafutásom, az alkoholra, tejre is érzekny lettem.

Szóval tudnék mesélni :D


Ha szeretnél, írhatsz már csak a bajtársiasság szimbolumaként is :D

2020. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Akkor talán nem kéne olyan primitív emberekkel haverkodnod, ahol az az elfogadott, ha mindenki sört vedel (megjegyzem többnyire olyat, ami a lóhuggyal van egy minőségi szinten), és aki nem hajlandó, azt kirekesztik meg elmondják mindennek. Nálam ez szimplán a balf_asz ketegória
2020. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Keves #5


Írtam pm.

2020. máj. 10. 22:20
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell alkohol és cigi sem a szórakozáshoz. Ahol pedig emiatt lenéznek, vagy elkezdenek izélni, hogy miért nem iszol, az olyan társaságot jobb is elkerülni.


Nem kell magyarázkodni sem, sem beavatni másokat az egészségügyi problémáidba. Szimplán meg lehet mondani, hogy nem szoktál inni, vagy nem szereted, vagy ilyesmi. Ha meg emiatt lenéznek, vagy ilyesmi, jobb is kerülni a társaságot.


Én pl. sosem szoktam inni. Max. néha fontos alkalmakkor, például születésnap, ilyesmi. De akkor is keveset. Bulizásból sosem iszom, mert nem szeretem az alkoholt, meg én anélkül is jól tudom érezni magam. Aki ezt nem képes elfogadni, az így járt. Meg amúgy nem is szeretek olyanok társaságában lenni, akik folyton vedelnek és erről szól nekik a buli.


Szóval szerintem te is jobban jársz hosszútávon, ha nem ismerkedsz olyan emberekkel, akik emiatt lenéznének téged.

2020. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

"Közben meg állandóan azt olvasom, hogy bármiféle házibuli pia, füveg cigi nélkül max egy kisiskolás teadélután."


Mégis hol olvasol te ilyet? Orvosi szaklap? A legolvasottabb tudományos ismeretterjesztő online folyóiratokban? Vagy ismert sajtóorgánumokban? Lefogadom, hogy egyikben sem, szóval cáfoltuk is az "állandoant" :)


"Hogy járjak bulizni, ismerkedni, ha nem ihatok alkoholt és a cigaretta sem ajánlott számomra?"


Egyszerű, keress normális társaságot. Nálunk semelyik összejövetelen, bulin nem volt kérdés, hogy nem erőltet senki senkit az ivásra. Volt, aki kólázott, volt, aki mentes sört ivott. Kocsmában is általában van kóla, üdítő.


Egyébként ismerkedni nem csak buliban lehet.

2020. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#6


Persze, de nem tudom rögtön mindenkiről levágni elsőre, hogy esetleg sekélyes-e, vagy sem. Ha meg később jövök rá, hogy egyszerűbb ember, de amúgy ok, meg jól összedolgozunk, csak ezért nem "kukázom"


Ha meg minden sekélyes embertől távoltartanám magam, hát, bevallom még a tanulmányaim is másképp mentek volna :D általában az ilyen embereknek van a legtöbb kapcsolata, és egy-két be nem adott jegyző miatt meg nyilván nem ismételnék évet pl

2020. máj. 10. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!