Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki megtudja mondani, hogy...

Valaki megtudja mondani, hogy mennyi számomra az ajánlott napi kalória bevitel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves fiú vagyok, jelenleg 177 centi és 77 kiló.

Próbálkoztam netes kalkulátorokkal de mind eltérő eredményt adott. Valaki megtudná mondani? Köszi


2015. jan. 3. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet pontosan megmondani, mert nagyban függ a testösszetételedtől, izom/zsír arányodtól és attól, hogy mennyit mozogsz, mennyit sportolsz és mit.


[link]


Én most hirtelen 3 helyen is megnéztem az adataiddal, és nagyjából mindenhol, közepes aktivitás mellett (heti 2-3 óra sport) olyan 2900-3000 kalória jött ki. Szerintem reális, nem kell ezt tizedespontossággal betartani.

2015. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 l9o9l válasza:
Az ilyen kalkulátorokat meg grafikonokat unatkozó nőknek készítik. semmit sem fednek le, hisz alkati, savtermelési, és mozgásbeli, stb. értékeket nem tüntetnek fel. Nekem mondta egy bajszos, kövér védőnő kiskoromban hogy a grafikon szerint nekem 20 kilóval többnek kéne lennem. Pofánröhögtem:)
2015. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!