Polaroid fényképezőgép?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki használ ilyet? Nekem nagyon tetszik, viszont nem az instax Mini, hanem ami régen volt tényleg, ami nagy kepeket dobott ki. Ilyen van mostanság ami színes kepeket csinál? Vagy az a papírtól fugg amit beleteszünk? Nagyon szeretnék egy ilyen gépet
2020. szept. 15. 13:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Valamint ha jól láttam van olyan gép, amire tehető filter és úgy adja ki a képet.
2020. szept. 15. 13:54
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg az a nyomtató ami polaroid kepeket nyomtat ki, csak nem instax Mini méretben?
2020. szept. 15. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem mamának volt ilyen gépe, még mindig megvan, csak rossz a kamera része, és nem lehet megjavíttatni, de egy normál méretű képet nyomtat.
2020. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Fuji Instaxból is van több méret, a Polaroid márka is gyárt a mai napig új fényképezőgépeket és de a Lomonak is vannak instant gépei. Ezen kívül be lehet szerezni ilyen gépeket másodkézből* is.

Ha Pest közelében vagy akkor az F8-ba és vagy a Café Analogba hasznos lenne elmenned beszélgetni.


A továbbiakban tudom, hogy olyan lesz, mintha egy halnak magyaráznám el, hogy a víz nedves, de...

- attól függ, hogy milyen képet nyomtat, hogy milyen papírt raksz bele

- nem, nem minden papír illik minden géphez

* másodkézből vett gépeknél külön figyelni kell arra, hogy egyáltalán gyártanak-e még bele való papírt

- a belevaló papír drága. A picurka, Instax minibe való film kb. 3000Ft/10db, tehát egy kattintás 300Ft-odba kerül, amiből vagy lesz használható kép, vagy nem. Nagyobb méretű film = több anyag = még drágább.

- ezek a képek egyediek. egyszer elkattintod, előhívódik és ennyi, kész, több nincs belőle.

ebből logikusan következik, hogy:

- ha sokszorosítani akarod, digitalizálni kell

- nagyon fájdalmas elrontani.

Márpedig, ha nincs előzetes tapasztalatod fotózással, akkor többet fogsz hibázni, ami anyagilag is, érzelmileg is fájni fog. Ezek tanuló gépnek nagyon nem jók - nem véletlenül van jófogáson meg vaterán olyan sok alg használt masina.


Nem lebeszélni akarlak, csak gondold át, hogy tényleg kell-e ez neked. Ha igen, akkor érdemes némi fotós alapismeret összeszedni (pl. mi fán terem az ISO, mit csinál a blende.)

2020. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam a nyomtatókra amik ilyen papírra nyomtatnak, hiszen mégis a kiválasztott képet nyomtatom ki és úgy ahogy szeretném. Néztem a polaroid labot ami tetszett viszont az zavar hogy az a képernyőt fotózza és az gondolom azért ront a minőségen
2020. szept. 15. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!