Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hol vannak olyan fotózási...

Hol vannak olyan fotózási helyszinek Magyarországon (főleg BP), ahova a profi fotósok járnak fotózni?

Figyelt kérdés

Most nem fotóstúdióra gondolok óránként 40.000-ért, hanem más-más helyszinekre.

Lehet szabadban, belső térben, romoknál, fás helyen, szép falaknál, és gyönyörű panorámánál, vagy ahol szép látványos a naplemente.


Szóval hol vannak ezek a helyek?


Fel tudnátok sorolni néhányat (vagy akár az összeset)?



2020. okt. 30. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

OMG, az összeset...???


Bármi, ami neked tetszik.


google "szép kilátás"

2020. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szirty ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez nem teljesen úgy működik hogy vannak helyek ahova profi fotósok járnak profi fotókat lőni.

Helyzet, a pillanat, alkalom, intuíció kell hozzá többek között.

Szerintem nincs rá egzakt recept. Jókor kell lenni jó helyen.

2020. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Margit sziget kolostor rom jó helyszín lehet


De akárhol lehet

2020. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A profi fotós ott dolgozik, ahol a megrendelő kéri.


Egyébként a helyszín önbagában semmit nem ér. Csinálhatsz te unalmas képeket nagyon szép helyszínekről, viszont rajtad kívül lehet senkit nem fog érdekelni, mert már millióan lefotózták előtted ugyanabból a szögből stb..

De egy jól elkapott, megkomponált kép még akkor is mellbevághat mindenkit, ha az a Hős utcában készült.

2020. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: Ez az! :)
2020. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit akarsz fotózni. Margitsziget egy elég bevált helyszín. A Gellért-hegyen is vannak egészen különleges helyszínek, főleg ha a hosszú sétányokon mész végig (Duna felöli oldal).

Uttörő (bocs Gyermek)vasút vonala kb. végig alkalmas erre.

Körbe a Várhegy, és a várkörnyéke.

Városliget.

Ezek elérhetőek és legalább kommerszek. És 12 pont egy tucat képeket lehet lőni. Én nagyon kezdő koromban a Hadtörténeti múzeum környéki sétányon gyakaroltam sokat. Mi oda jártunk gyakorolni.

2020. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a profi fotós céllal fotóz. a kép célja határozza meg a készítés helyszínét.
2020. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Továbbra is létezik budapesti fotós térkép: [link]


Továbbra sem mégy vele semmire, ha nincs helyismereted (mikor van ott olyan fény) és ha nem tudod hozzárakni a szaktudásod, egyéni látásmódodat. Bocsi :)

2020. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
#8 meg ha nem tudja, mit is akar...
2020. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Ilyesmikre gondoltam, igaz a "budapesti fotós térkép" egy nagyon jó ötlet volt valakitől, ezért külön gratula! 👍


Amúgy most kezdek el komolyabban véve fotózni, illetve a fotózással foglalkozni. Eddig videóklippeket készítettünk, és koncert(felvételeken) dolgoztam sokat.


És van egy kedvenc énekesnőm (Avril Lavigne), akiről olyan sok, és olyan jó képeket láttam, hogy kvázi miatta kezdek bele én is a "profibb" fotózásba. Róla több mint ezer fotóm van már, és mindegyik más, és más, és némelyiken olyan iszonyat jók a hátterek, hogy nekem is keresnem kell frankón jó háttereket. 😀

2020. okt. 31. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!