Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Új fényképezőgép vásárlásánál...

Új fényképezőgép vásárlásánál mik azok a dolgok amik árulkodnak arról, hogy a doboz már ki volt bontva? Esetleg használva is volt?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármi.

Ha úgy gondolod hogy te újat rendeltél és nem újat kaptál, akkor visszaküldöd a neten rendelt cuccot az átvételtől számított 14 napon belül.

2020. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bontott terméket nem lehet újként árulni, mert törvényellenes.
2020. nov. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem #1-nek szól, de sokan félreértelmezik: a 14 napos elállás is csak bontatlan csomagolásra vonatkozik.

Nem fényképezőgépet, asztalt vettem idén, egy barátom segített a szállításban és az összeszerelésben. Neki rögtön gyanús volt, hogy a dobozát barna dobozragasztóval ragasztották körbe, ami nem jellemző a gyári csomagolásokra, de akkor még nem foglalkoztunk vele. Csak az összerakás után derült ki, hogy hiányzik a fiók eleje (amit azóta se kaptunk meg se a bolttól, se a gyártótól, de szerencsére asztalos barátról van szó, barkácsolt nekem egyet :D).

Törvényellenes vagy sem, sajnos előfordulhat bárhol. A jobb helyeken a bontott termékeket eleve, mint bontott/újracsomagolt termékekként árulják.

2020. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyári dobozon sokszor van egy biztonsági matrica, azt el kell tépni a kinyitáshoz.
2020. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"sokan félreértelmezik: a 14 napos elállás is csak bontatlan csomagolásra vonatkozik."

Ez nem igaz, semmivel nem tudod alátámasztani. Az elállás logikája pont az, hogy kipróbálod a ketyerét és visszaküldheted (mert nem tudtad a boltban személyesen kipróbálni)

2020. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: hopsz, rákerestem, és tényleg csak higiéniai és egészségvédelmi termékekre, hang- videó anyagokra és szoftverekre vonatkozik a rendelet. Ezt elb#sztam, nem tudom, miért így maradt meg a fejemben. Mindenki törölje gondolatban a #3-ban írt első mondatomat, mert f@szság.
2020. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"#5: hopsz, rákerestem, és tényleg csak ..."

Az a baj hogy mások is így költenek legendákat, és hivatkoznak rá hogy a gyakorin ezt mondták. :)

Pl. a haverom azzal keresett meg, hogy hol vehetne mű cigarettát, mert a dohányzáshoz le lehet venni a maszkot. Amikor hülyén néztem rá, akkor folytatta, hogy maszkban nem lehet dohányozni.

Aztán megkérdeztem hogy melyik kötelező, a maszkviselés, vagy a dohányzás?

Ennél a pontnál esett gondolkodóba.

2020. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!