Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok éjszakai képekhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom a kérdés valószínűleg már elég lerágott csont, de mégis...

Most szeretnék elkezdeni fényképészettel foglalkozni és tanácsra volna szükségem.

Tájképeket és nagy objektumokat szeretnék fotózni, nem mellesleg pedig főként az éjszakai égboltot.

Erősen utánanéztem hogy mégis "milyen fényképezőgép irányba" kellene elindulnom, de sajnos nem igen kaptam egyértelmű választ.

Százharmincezer forint lenne rá a keretem. (Használt fényképezőgép is érdekel természetesen).

Hozzáértő személy volna nekem szíves ajánlani ilyen ársávban pár fényképezőgépet?

Ui: Tudom hogy ebben az ársávban nincs értelme azon morfondírozni hogy milyen márkájú, színű, vagy fajtájú legyen. Vagy hogy esetleg a menü rendszer mennyire bonyolult és átláthatatlan. Úgyhogy bármi érdekel.

Köszönöm hogy elolvastad!



2020. nov. 25. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ebben az ársávban még objektívet is nehéz ajánlani éjszakai fotózáshoz. Talán egy használt Canon 70D vagy 700D vagy 600D valamilyen 50mm f1.4 vagy 50mm f1.8 objektívvel. Ha épületeket akarsz akkor esetleg egy 22mm f2.0. Állvány mindenképpen fog kelleni a hosszabb záridők miatt. Érdemes 30-40 ezret ráfordítani arra is, nem a gagyit megvenni. Illetve a beállításokat megtanulni. Ha mindent meg tudsz venni használtan akkor olyan 160-180 ezerből be lehet takarni.
2020. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tájképeket az arany vagy kék órában fotózunk, tehát nem éjszakai fotózás.

Erre bármelyik gép jó egy nagylátószögű objektívvel.

A nagy objektumokra is igaz kivéve, ha az objektum messze van. Ilyenkor teleobjektív kell.

Az éjszakati égbolt fotózására is nagylátó és igen egy jó álvány. + nagyon fontos, hogy minimális legyen a fényszennyezés.

2020. nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szűk keret miatt adja magát a használt Canon váz, de sajnos a klasszikus 50 mm f/1.8 nagyon szűk lenne épület fotózásra, főleg cropos vázon, ahol már bőven portréobi kategória. 22mm f/2 pedig nem erre a bajonettre van, hanem ef-s-re. Erre 24mm f/2.8 létezik, de az meg se nem fényes, épület fotózashoz meg még mindig nem elég széles, ahogy égbolt fotózáshoz sem.


De a kérdésből nem egyértelmű nekem, hogy a tájképek, épületképek is éjszakaiak lennének, vagy csak az éjszakai égbolt. Ha csak utóbbi, akkor Canon váz kitobival + Canon ef-s 10-18 széleslátó obi + állvány. De 130-ból mindhádom csak használtan jön i.

2020. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

22mm f/2 pedig nem erre a bajonettre van, hanem ef-s-re.

=>

22mm f/2 pedig nem erre a bajonettre van, hanem ef-M-re

2020. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb nézz ki valami jó fényerejű objektívet és ami tetszik neked nézd meg milyen bajonettekre kapható (keress asztrofotós fórumokon ajánlásokat). És nézz hozzá egy gépet használtan. Sony, Canon, Nikon. Ebben a kategóriában gondolkodj és lényeg h FullFrame-es legyen (zajosság érdekében) de ha nem engedi a keret akkor minimum APS-C-t. De az objektív Mindenképpen FullFrame támogatású legyen mert a kis fényben fotózáshoz az APS-C-s váz hamar kevés lesz neked ha belejössz. Az állvány igen fontos, de kezdésnek spórolhatsz rajta csak egy kicsit körültekintőbben kell azokat használni. Én is meg tudtam oldani, de a jó állvány tényleg sokkal kényelmesebb és biztosabb. Te esetedben a hangsúlyt az objektívre raknám a váz másodlagos de az 1# hozzászóló ajánlatai teljesen jók.
2021. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!