Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amikor utazol és mobil helyett...

Amikor utazol és mobil helyett fényképezőgéppel fotózol, akkor hogyan teszed át a képeket hogy posztolni tudj?

Figyelt kérdés
Kb bő 10 éve nem használtam fényképezőgépet. Mindent telefonnal fotóztam. Nem tudom átlehet-e manapság vinni pl Bluetooth-on vagy valami.

2020. nov. 28. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak már az 5-6 éves gépeken is wifi-s lehetőségek, de simán az sd kártyát is berakhatod a gépbe.
2020. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régebbi gép van, így utazás során viszem a laptopom is, amelyen van kártyaolvasó. Igy nagyobb képernyőn is láthatom a képet legalább, még mielőtt kiteszem a netre :D Hamarosan váltok majd modernebb gépre de szerintem a laptop ugyanúgy kísérni fog :)
2020. nov. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én a régebbi tükörreflexes gépembe vettem wifi kapcsolatot biztosító sd kártya adaptert (EzShare), de a mai gépek fel vannak vértezve ilyen-olyan vezeték nélküli kapcsolattal, azokkal nem kell trükközni.
2020. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én a hétköznapokon fényképezek rendes géppel és a nyaralás az, ahova nem viszek komoly gépet, csak mobilt (persze ez sem mindig igaz, attól is függ, hogy mennyire látványos/ritka helyre megyek).


ha sokat fényképezek, vagy nagyon akarok posztolni róla, akkor viszek laptopot is, amire kártyaolvasóval töltöm át a képeket.


ha nem viszek laptopot, akkor WiFi-n vagy Ligthing-SD adapterrel töltöm át a telefonra a képeket a kártyáról, bár ezt sokkal macerásabbnak tartom.

2020. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én mint fotós igazából nem tudom minek a fényképezőgép ha csak posztolni akarod a képet. Csinálsz egy jobb minőségű képet hogy 100x-san lebutítsd a poszthoz. Rendben, tegyük fel művészi fotót akarsz, aminek a kompozíciójához egy félprofi gép kell, hogy a nagy formátumokkal dolgozhass. De úgy érzékelem, hogy nem munkához akarsz képeket csinálni. Na de tegyük fel vennél egy bridge vagy kompakt gépet, mert hát fényképezőgépek azok is, csak az a helyzet, hogy egy csúcsmobil már azokat is túlszárnyalhatja.


Konklúzió:

Szerintem jó neked a mobil is, vagy vegyél a fgép árából egy jobb kamerás mobilt. Kényelmesebb.

2021. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 van, aki éppen azért használ komolyabb gépet, mert MÁS célra jobb minőségű képeket akar. viszont ettől még utazás közben akarhatja posztolni IS őket az ember...


na meg ugye a kamerás mobiloknak ritkán van akkora zoomja is, mint akár már alap szintű fényképezőgépeknek. szóval bőven lehet oka valakinek arra, hogy ne csak mobillal akarjon fotózni.


kérdező: sikerült megoldanod?

2021. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még nem oldottam meg.

Esetleg egy Samsung Galaxy S20 milyen lenne?


Tudtok esetleg olyan oldalt, ami mobilokat összehasonlít fényképezéshez?

Vagy lehet akkor tényleg marad egy fényképezőgép.

2021. jan. 25. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:
DPreview.com-on úgy tudom, fényképezőgépek és objektívek mellett mobil összehasonlítások is vannak (de nem nagyon szotam ezt nézni náluk)
2021. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!