Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » M42 menetes objektívek mennyir...

M42 menetes objektívek mennyire megbízhatóak? Nézegettem őket, és feltűnt, hogy tudásukhoz képest mennyire olcsóak. Ezek azért olcsóak, mert nem jók, vagy azért, mert már nem nagyon mennek fel az új gépekre?

Figyelt kérdés

2020. dec. 5. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
A tudásukhoz képest? Nekem van egy 135/2,8-asom, M42 menettel ami egyszerűen életlen. Mennyiért viszed?
2020. dec. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem volt velük tapasztalatom, de amit hallottam, az alapján nagy a szórás, ki lehet fogni jó és rossz példányt is. Na meg eleve manuális obikról van szó. Vannak fanatikusai, de ha kimondottan spórolási célzattal vennéd saját bajonettes obi helyett, szerintem nem éri meg.
2020. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó pár éve fotózok, van is néhány komolyabb obim, de kipróbálnám ezt a manuális világot is. Csak az a baj, hogy én még ilyen obikat soha nem vettem, még élőben nem is láttam. Nézegetek közöttük és hát van jópár ami nem tűnik rossznak. Annyi kérdés még felmerült, hogy (gondolom) Full Frame szenzorhoz vannak megadva a gyutávok.
2020. dec. 5. 23:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"hogy tudásukhoz képest?"

Elég vegyes az m42 világban a minőség, viszonylag kevés a kimagasló.


"mert már nem nagyon mennek fel az új gépekre?"

Canon, Pentax dslr-ek szinte teljes értékűen működnek megfelelő adapterrel. A Nikon tervezői ezt a kicsapongást nem tűrték el, ezért a nagyobb bázistávolság miatt nem lehet m42-est alkalmazni (a korrekciós lencsés adaptert nem sorolom a "rendes használatba")


"Annyi kérdés még felmerült, hogy (gondolom) Full Frame szenzorhoz vannak megadva a gyutávok."

A gyútáv az gyútávban van megadva. Az 50mm az 50mm, akármilyen gépre is tekered fel, de hogy ott milyen képkivágást hasznosítasz, az már további kérdés. (tudom, ez nem harmonizál a mindent átszámolgatós, dof-bűvöletben élő divattal...)

2020. dec. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"A gyútáv az gyútávban van megadva. Az 50mm az 50mm, akármilyen gépre is tekered fel, de hogy ott milyen képkivágást hasznosítasz, az már további kérdés. (tudom, ez nem harmonizál a mindent átszámolgatós, dof-bűvöletben élő divattal...)"

Meg nem is fogja megérteni az így felnevelt "Jópárévefotós". :)

Szóval a kérdező kedvéért: igen, a te értelmezésedben "Full Frame szenzorhoz vannak megadva a gyutávok".

2020. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen típust akarsz venni? Nekem van egy helios 44m, és nagyon szeretem. (Kb fél éve szinte csak azt használom a kit obi helyett most szereztem be egy mitakon 35-70 3.5-4.5 fd-t, tapasztalatom nincs még vele (az is manuális).
2021. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azóta szinte csak manuális objektíveket használok, ezek váltak be: takumar 50mm f1.4, vivitar 55mm f2.8 1:1 macro, helios 44m.
2022. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és ebből a takumar és a helios m42
2022. márc. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen témákra használod?
2022. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel csak 24mm re van AF objektívem, mindenre amit lehet 50mm körül, (ami nem túl gyors téma.)
2022. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!