Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit gondoltok milyen gép a...

Mit gondoltok milyen gép a Canon eos 2000D?

Figyelt kérdés
10-es skálán mennyire jó, írjátok le légyszíves a tapasztalatotokat. :)

2020. dec. 10. 16:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ennek semmi értelme.

Nem akarod inkább azt megkérdezni, amit valójában meg szeretnél tudni?

2020. dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Bocs, ez a 10-es skálán kérdés eléggé értelmetlen. Van a Canonnak egy zsák DSLR-je, melyeknél az ár nagyjából tükrözi a rendelkezésre álló képességeket. Soha senki nem mondta, hogy a 2000D-nél eltérés van az ár és a képességek között, azaz a minőségi és az ár pozíció a sorban eltérne. Tehát olcsó gépnek nagyon jó, drága gépnek meg nem. De mivel olcsó...
2020. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Egy több, mint 10 éves gépről (Fuji S5500) váltottam erre. Ehhez képest ég és föld a kettő közti különbség. Abszolút csak hobbi fotós vagyok, így arra nekem tökéletes ha elmegyek a párommal kirándulni fotózzunk, vagy nyaralásra elvigyem.

De ha profi akarsz lenni és ebből megélni akkor ez nem az a kategória.

2020. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ezzel a 10-es skála dologgal arra szerettem volna utalni hogy akinek van vagy volt esetleg ő nekik milyen tapasztalatuk van a gépekkel kapcsolatban.

Gondolok én arra például hogy milyen minőségű fotókat csinál, milyen témájú fotózásra használják..

2020. dec. 10. 17:14
 5/21 A kérdező kommentje:

3-as kommentelo.

Lehet idővel komolyabban is szeretnék ezzel foglalkozni.

De egyenlőre én és a párom szeretnénk venni egy kezdő, hobbi szinten lévő fényképezőgépet szintúgy kirándulásra.

2020. dec. 10. 17:17
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

"Gondolok én arra például hogy milyen minőségű fotókat csinál, milyen témájú fotózásra használják.."

Ez nem így működik. Egyrészt a képminőséget nem a váz fogja meghatározni, hanem az objektív, amit rátekersz. Másrészt a képet igazából te csinálod, nem a váz. Ha nem értesz hozzá - márpedig nem értesz hozzá -, akkor a legdrágább géppel is csak közönséges tucatfotókat fogsz csinálni. Ha pedig tanulsz, akkor egy sokkal olcsóbbal is piszok jó képeket csinálsz.

A kamera - főleg a dslr váz - csak egy eszköz, egy szerszám. A képfeldolgozás sebessége, a fókuszpontok száma, meg egy csomó hasonló technikai blabla, ami miatt drágább a drágább, egyáltalán nem fogja befolyásolni, hogy milyen képeket készítesz vele.

2020. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kicsit segítsek is: azt próbáld megmondani, mire akarod használni, mire akarod az elkészült képeket használni, mennyire értesz hozzá és mennyire akarsz később belemélyedni, mennyit szánsz rá most és mennyit a későbbiekben.

Ha csak az éves egyszeri nyaralást meg a gyerek szülinapi zsúrját akarod lefotózni, ahhoz felesleges ilyesmit venni.

Ha már fotózol a telefonoddal egy ideje, és meg tudod határozni, mi nem tetszik benne, milyen igényeket nem elégít ki, miben szenvedsz hiányt, akkor el lehet kezdeni keresgélni, merre haladj tovább.

A fotózás egy drága hobbi, ha bele mélyedsz, akkor még egy csomó mindenre kell utólag költened: különböző objektívek, vaku, állvány, szűrők, satöbbi, satöbbi. Ezeket hordozni is kell! Akárhova mész, teli hátizsák csak a fotós felszerelésnek. Fel vagy erre készülve vagy inkább jobb lenne valami kicsi kompaktabb?

Ezek a valódi kérdések, nem az, hogy tízperhat, vagy hogy pistike a tizennyolcadik kommentben meg van-e vele elégedve.

2020. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Istenem bunkó nép😂

Normálisan is lehet írni😂😂

Engedjétek el ezt a kérdést.

Hali.

2020. dec. 10. 17:46
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Feleségemnek 4000D van, ami ennek a kistesója, a kettő között kevés a különbség, a 2000D-nek jobb a kijelzője, fém a bajonettje és van a keresőben dioptria korrekció, a 4000D pedig kicsivel kisebb.


Először is, a 2000D-t kétféle kit obival árulják, de az IS-essel árult csomagot vedd, ne a DC-t, mert utóbbiban nincs optikai stabilizátor.


Hogy milyen gép? Alapvetően fapados, kevés a funkciógomb, tárcsa, és nem tud sok extrát, de az objektívnek nagyobb jelentősége van abban, milyen képeket tudsz csinálni (de leginkább rajtad múlik, nem a gépen és az obib).


Még mielőtt megveszed, azért nézz utána mi az az optikai kereső, elektronikus kereső, mert ha előbbi nem kell, felesleges túrazashoz DSLR-t venned, akkor a Canon M sorozata vagy a micro four third rendszer (Panasonic Lumix G, Olympus) lehet, hogy jobb valasztás a kisebb méretek miatt.

2020. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8-as.

Nem csak az éves egyszeri nyaralás szeretném meg a gyerek szülinapi tortáját és a rózsaszín felhőket..

Fotózok már telefonnal egy ideje.

De úgy érzem nem adja át a hely varázsát. (minden ami régi bármiről legyen szó én azt szeretném fotózni, pl régi zongora, régi ház, uszoda, tábor, szálloda és még sorolhatnám)

Ezért szerettem volna érdeklődni hogy esetleg ezzel a kamerával és persze a hozzá járó 18-55mm es objektívvel mit érhetek el.

Szeretnék egy kicsit jobb, minőségibb fotót mint amit a telefon tud adni.

2020. dec. 10. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!