Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Segítenél analóg kamerával...

Segítenél analóg kamerával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Namrég kaptam egy Minolta XG2 kamerát, de nem nagyon tudom, hogyan kéne használni, pl beletenni a filmet, meg ilyenek. Valaki esetleg nem ismer, valami jó weboldalt, vagy oktató videót, ami talán segíthetne, nem csak a film berakásával kapcsolatban, alapvetően az analóg kamera használatával kapcsolatban? :)))

2020. dec. 20. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Én a kedvedért rákerestem guglin, és jópár weboldalt találtam. Youtube-on is több olyan videót találtam rögtön az első próbálkozásra, ami látszólag neked kell.

Ha te ezek helyett itt próbálkozol, annak három okát tudom elképzelni:

1) Nem vagy elég eszes ahhoz, hogy használj egy keresőt. Ebben az esetben kár is erőltetni, mert a fényképezővel sem fogsz boldogulni.

2) Nem vagy elég eszes ahhoz, hogy megértsd a kapott információt. Ebben az esetben is kár erőltetni.

3) Lusta vagy mint szódás a lovát, és velünk végeztetnéd el a legalapvetőbb dolgaidat is. Ebben az esetben pedig nem érdemled meg, hogy segítsek.

Kihagytam valamit?

2020. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A butkuson van hozzá manual.

Fényképezni meg a fényképezést okíító könyvek tanítanak meg. Például:

[link]

2020. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Persze, mert majd a Google-t használni képtelen kérdező pont tudni fogja mi az a butkus.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=5NuR_nF8Grg


Kérdező, az alapokkal mennyire vagy tisztában? ISO-blende-záridő megy? Az megvan hogy mit jelentenek az objektíven a számok? Hát az, hogy milyen film megy ebbe? Mennyire gondolod komolyan az analóg fotográfiát? Instára mutogatni, örülsz, hogy kép van a negatívon, vagy komolyabb terveid is vannak vele?


Amúgy javaslom, olvass vissza néhány oldalt, pont elég debil analógos kérdést kaptunk mostanában... azok alatt még türelmes válasz is van.

2020. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Éppen azért kértem a segítségeteket, mert nagyon érdekel az analóg fotózás, de nincs egy ismerősöm sem, aki értene hozzá, illetve próbáltam keresgélni a neten, de nem nagyon mennek ezek a dolgok, és nem találtam semmit, ami a segítségemre lehetett volna.

(Próbálok nálatok kevésbé primitíven reagálni, de gondolom jó érzés volt leírni, hogy te mennyire értesz az analóg fotózáshoz, a másik meg mennyire h ülye:))))

2020. dec. 20. 23:30
 5/7 A kérdező kommentje:
2, nagyon köszönöm, utánanézek a könyvnek!!
2020. dec. 20. 23:32
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Kiscsillag! Le lehet pontozni a tökbe, de nem mindegy, hogy honnan indulunk és milyen szinten magyarázunk. Azért tettem fel kérdéseket, amire te 'aszol válaszolni.


Az ISO-blende-záridő háromszögnek, objektívek típusainak jobb esetben a digitális fotográfiából ismerősnek kellene lennie. Ha nem az, akkor nagyon gyorsan a kukában landolhat a Minoltád. Drága nyersanyag + sok rontott expo + azonnali visszajelzés hiánya = lassú, költséges és nem élményszerű tanulás. Ha azt mondod, hogy ez a tudás is hiányzik, akkor ehhez is kapsz segítséget.


Az sem mindegy, hogy milyen irányba illetve mennyire komolyan akarsz foglalkozni a témával. Alap felhasználónak, aki beadja a színes tekercset előhívatni a helyi laborba és elégedett a kézhez kapott szkennelt képekkel, sosem kell az a mélységű tudás, mint annak, aki otthon szkennel, otthon laborál, akinél hagyományos nagyítás a cél esetleg művészeti célú felhasználás stb.


R0hadjak meg, hogy előbb kérdeztem, minthogy olyan "segítséget" adjak, aminek nem veszed hasznát.

2020. dec. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

És elnézést, tényleg nem felvágás akart lenni. Csak van minimális pedagógiai tapasztalat...


Pl. Kettesnek csak a könyvet köszönted meg, pedig említette a "butkus"-t is (amit én linkeltem, mert ha nulláról indulsz, nem elvárható, hogy tudd mi az)

2020. dec. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!