Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Első komolyabb fényképezőgépem...

Első komolyabb fényképezőgépemet vettem és újdonságként ért az ún. "BULB" záridő. Ez addig csinál képet, míg nyomom az expo gombot. Van rá mód, hogy ne csak addig készítse a képet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 9. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Mit ír a használati utasítás?

(Azt már csak zárójelben kérdem meg, hogy miért nem írod le, milyen gépet vettél... Akkor talán tudnánk is válaszolni. Emberek, tényleg ennyire fogyatékosok vagytok?!)

2021. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ezt nem értem. Mit szeretnél, meddig csináljon képet?
2021. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem mindegy? Ha másfél órát szeretne, akkor másfél órát szeretne.

Van valamije, szeretne vele valamit csinálni, de nem mondja meg, milyen gépe van, nehogy véletlenül segíteni tudjunk...

2021. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát venni kell egy olyan távkioldót aminek a gombját rögzíteni lehet, úgyhogy nem kell állandóan nyomni

Vagy komolyabb digitális távkioldók amin állítani tudod meddig exponáljon (és hányszor)


Ha jól emlékszem az Olympus gépemen volt olyan bulb mód is hogy ha lenyomtam az expo gombot, nyitotta a zárat és akkor csukta be amikor mégegyszer megnyomtam, ilyen mód nincs a gépedben?

2021. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

"Van rá mód, hogy ne csak addig készítse a képet?"

ja erre akartam még reagálni:

minek? hogyan? értelmezhetetlen ez a kérdés... :D

2021. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Használj "Time" módot, ha tudja a váz. Nikonnál úgy hozható elő, hogy a "Bulb"-tól visszatekersz még egyet a "--" záridőig. Gondolom azt nem kell mondani, hogy távvezérléssel érdemes használni ezeket az üzemmódokat, mert az expo gomb lenyomása bemozdulást okozhat.
2021. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
mi volna ha megmondanád milyen gépet vettél...
2021. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Milyen tipusú géprõl van szó?Hátha akkor tudok segíteni.
2021. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a BULB mód lényege, hogy addig exponál, amíg nyomod a gombot. ez a funkció, amiért ezt a módot választod.

ha nem így akarod használni a gépet, akkor állítsd egy másik módra!


a kérdésed olyan, mintha zavarna, hogy a kocsi rükvercben csak hátrafelé megy és megoldást keresnél rá, hogy rükvercben előre lehessen menni - hát válts át rükvercből és nem tolatni fog...


olvasd el a gép használati útmutatóját! bármilyen hihetetlen, sokat segít benne, hogy megértsd a gép működését és ne kérdezz butaságokat.

2021. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én régi EOS gépemen úgy működik a BULB funkció, hogyha távkioldóval használom ( rádiós ) akkor első távkioldó gombnyomásra elindul a exponálás és addig tart amíg meg nem nyomom ismét. ( Ez egy régi EOS 550D )
2021. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!