Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék tárgyfotózni elkezde...

Szeretnék tárgyfotózni elkezdeni, milyen felszereléseket kell vennem hozzá?

Figyelt kérdés
OKJn csináltunk ilyen képeket, viszont ott stúdióvakukat használunk. Üvegeket szeretnék fotózni. Whisky, bor sör hasonlók. Ott úgy csináltuk, hogy volt egy vaku rajta softboxxal a fekete háttér mögé téve és egy fentről mögüllem lőtt. Tök szép képet készítettünk, de ahogy néztem ezek a stúdióvakuk elég drágák. Sima yongnuo vagy hasonló kisvakukkal is tudok ilyen képeket készíteni? Vagy muszáj ehhez stúdióvakut venni? Aki foglalkozik ilyennel, tudna segíteni hogy mit lenne érdemes megvennem hogy otthon hobbiból én is tudjak ilyeneket készíteni? Köszönöm a segítséget előre is
2021. febr. 15. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Sima "kisvakukkal" is lehet ilyet csinálni, de sokkal munkásabb. De jó minőségű reflektorral (refi) is. A különbség, hogy sok esetben egyszerűbb studió vakuval, studió refivel. Mi pl. refivel csináljuk. Ha meg egészen apró tárgyakró van szó néha egészen hajmeresztő dolgokkal kell világítani (pl. egy darab LED és társai).
2021. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Diffuzor a vakura vagy vakukra és egy softbox

Különböző színű hátterek alátétek, tükröződők és nem tükröződők


Vízpermetező a glicerines vízhez

2021. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én főként italokat szeretnék fotózni. Most az érdekel. Hátulról meg van világítva, alul üveg, fekete háttér. Ehhez hány vaku kell? És hogyha nem magán a fényképezőn van a vaku, akkor hogyan támasztom le? Van állvány amire rárakom?
2021. febr. 15. 19:09
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

A vakukhoz általában adnak egy talpat amivel le lehet támasztani vagy állványra is lehet tenni vele.


A vakuzásról és a tárgyfotózásról szerintem nézegess videókat a tube-on


van bőven

2021. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bőven elég egy 30 kulcszám körüli vaku. Bár erre a célra a Yongnuo 660-ast venném. (ár/érték miatt) persze +softbox.
2021. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!