Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri fényképezőgépen bekapcs...

Megéri fényképezőgépen bekapcsolni a különböző zajszűrés opciókat? Vagy inkább nyomjam le az összeset, és photoshopban csináljam meg?

Figyelt kérdés
2021. febr. 28. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Egy ilyen általánosan feltett kérdésre csak általánosságban lehet válaszolni: igen.
2021. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
A zajszűrés csak JPEG képekre érvényesülnek. Azokat eleve necces utómunkázni.
2021. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Az én gépem RAW formátumban is végez zajszúrést , ha megkérem rá :)
2021. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

3:

Az vagy gépen belüli raw feldolgozás, és akkor ott ugynúgy jpeget csinál, vagy egy olyan paraméter, amit a szerkesztő programod is ismer, és az alapján csinálja a zajszűrést, mikor megnyitod.


A RAW képek pont attól RAW képek, hogy megmaradnak a nyers adatok, tehát a zajszűrés előtti állapot. Igazából ha a szerkesztűben kikapcsolod az automatikus tone curve, vagy mondjuk az automatikus lens correction funckiókat, akkor azok sem történnek meg betöltéskor, de utólag is visszacsinálhatod, nincs információvesztés. Ez azt jelemti, hogy automatikus tone curve nélkül egy nagyon alacsony kontrasztú, flat képet kapsz, míg "lencse korrekció" nélkül a legtöbb obival, főleg a naga zoom átfogásúakkal a rövid végén hordó hatású képet, egyes obikkal, vagy kompakt gépekkel még az is előfordul, hogy a sarok teljesen fekete lesz.

2021. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4

Lepontozás ide vagy oda az enyém megcsinálja.

És sok minden mást is meg tud csinálni raw formátumban

pl. fotósorozatot egyesít RAW formátumú képpé


persze a Panasonic egyik csúcs gépről van szó, ha jól tudom az Olympus gépek meg még inkább, szóval lehet nyugodtan lepontozni...

2021. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5:

Mondom, nézd meg valamelyik RAW szerkesztőben, vagy paramétereket mentett bele, vagy hozzá csatolt egy JPEG-et. A RAW lényege, hogy veszteségmentes, pont hogy rossz lenne, ha a vaz egyes szoftveres korrekciós funkcióit előre megcsinálná.


"pl. fotósorozatot egyesít RAW formátumú képpé"


Az úgy már nem RAW, hacsak az egyesített kép file nem tartalmazza külön az összeset.

2021. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


Már pedig raw fájlként menti


Ezek szerint el lehet felejteni a RAW eddigi definícióját.


Tömörítetlen formátumot jelenthet....

2021. márc. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7:

Nem, nem azt jelenti, hogy tömörítetlen formátum, hanem azt, hogy a feldolgozás nélküli nyers adatok. Mint írtam, ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne benne parametizált feldolgozás, esetleg a file-ba csomagolt jpeg kép, mert a legtöbb esetben valamelyik van. De ez esetben is vissza tudod nyerni szerkesztővel az eredeti állapotot, ez esetben a zajszűrés előtti állapotot. Mondom, próbáld ki valamely szerkesztőben, Photoshop ACR-ben, Lightroomban biztosan van, de Affinity és Silkypix is tudja, nem tudom mit használsz.

2021. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Én meg nem nagyon értem, hogy miért vitatkozol velem?! Én nem, tettem általánosító megállapításokat csak azt írtam le hogy mit tud a gépem.

Le lehet pontozni, de akkor is azt tudja!

2021. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A RAW feldolgozás kimerül a szenzor kiolvasásában. Ami utólag kerülne rá a képre, mint zajszűrés, perspektíva korrekció, stb. az maximum az előnézeti képre kerül rá és az EXIF adatok közé (ha olyan), de magára a nyers képre nem érvényesül. Ezt leírták előttem is más szavakkal, de hátha így érthetőbb lesz számodra is.
2021. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!