Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri fényképezőgépen bekapcs...

Megéri fényképezőgépen bekapcsolni a különböző zajszűrés opciókat? Vagy inkább nyomjam le az összeset, és photoshopban csináljam meg?

Figyelt kérdés
2021. febr. 28. 19:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10


Úgy tűnik van olyan gép aminél igen, van aminél nem.


De vitatkozás helyett vegyétek már a fáradtságot és nézzétek meg az Olympus/Panasonic gépek használati utasításait!


Részemről befejeztem!

2021. márc. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11:

(Én vagyok akivel eddig vitatkoztál, 1p-es egy masik kommentelő.)


Olvas már el tényleg, amit én írtam, és 10-es. Nem azt vitatjuk, hogy így látni a funkciót, mint ha a RAW-n megtörtént volna véglegesen a zajszűrés, hanem azt, hogy ez ténylegesen megtörtént volna a tárolt kép adatakon. Ahogy 10-es is írta, ilyenkor paramétereket ment el a gép, esetleg kisebb jpeg-et a RAW-ba, hogy képnézegetőkkel, illetve thumbnailen a "szerkesztett" állapot látszódjon.


Mondom, ha vitatkozol, nézd meg a Silkypix ingyenes változatában (ha nem azt használsz), ha Panasonicod van, ott vissza tudod csinálni a zajszűrést, és az eredeti állapotot kapod, veszteségmentesen. Tudom, mert nekem is Panasonicom van, az enyémnek is vannak automatikus "szerkesztési" funkciói, amik a RAW-ra is hatnak, de mint írtam, nem véglegesen, nem veszteségesen.

2021. márc. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!