Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőrként vásároljak okosan...

Amatőrként vásároljak okosan gépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdő fotós vagyok. Semmilyen tanfolyamot, vagyok hasonlót nem végeztem, de nagyon szeretném gyakorolni, rendes fényképezővel. Sajnos mivel tanulok, nem igazán van saját pénzem, amit erre kiadnék, jelenleg az iskolai költségek fontosabbak.

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a fontosabb, egy jó alap gép, vagy egy jó objektív?

Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, a technikai részéhez nem sokat konyítok jelenleg.

Korábban volt egy Nikon D3300-am, használtan vettem, jó állapotú volt, de sajnos el kellett adnom. Viszont nem tudtam velük valami "hűha" képeket csinálni. Konkrétan a telefonnal jobbat csináltam, és közeli képeket sem tudtam vele csinálni, mert nem fókuszált, ahogy a telóm sem. Megőrülök hogy nem tudok közeli képeket csinálni.


Szóval mit ajánlotok? Illetve szerintetek az jó -e ha veszek egy alap, vagy középkategóriás gépet, és hozzá inkább egy jobb minőségű objektívet?

Nem áll módomban sok pénzt kiadni rá, legeslegmaximálisabban 100.000 forintot fektetnék bele.


Előre is köszii, szép hétvégét!

19l



2021. ápr. 10. 18:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

az hülyeség, hogy szar a DSLR (bár a MILC lehet, hogy jobb), de van akinek problémásabb egy komoly gép, mint egy mobil.


nekem van DSLR, MILC, csúcs kompakt is, amiket helyzetnek megfelelően megválasztva használok.


barátnőmet viszont nem tudom komolyabb gép használatára rávenni azután sem, hogy megtanulta használni. mert neki nagy, nehéz, bonyolult és őt nem szórakoztatja, hogy állítgatni kell. sokkal boldogabb egy telefonnal, ami elfér a zsebében, bármikor előkapja és tud vele szép képeket csinálni. nem egy DSLR-hez foghatóan jó, de számára elfogadható minőségben. arra, hogy Instagramra, meg Facebookra kitegye és a család lájkolja, bőven elég.


egyébként vannak fotóművész barátaim, akiknek A2-A3-as nyomattokkal kiállításai voltak mobilos képekből. ott sem okozott gondot, hogy mivel készült a kép.

lehet, hogy ha mellette lett volna egy komoly géppel fotózva is ugyanaz, akkor leugrott volna a különbség a falról, de így magában nem volt zavaró, hogy nem komolyabb géppel készült, hanem mobillal.

2021. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!