Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vad/természet fotózásra elég...

Vad/természet fotózásra elég egy ilyen objektív crop szenzoron?

Figyelt kérdés
[link]
2021. ápr. 20. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Vadfotózásra? Háát attól függ, mit akarsz fényképezni és milyen messziről.
2021. ápr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Soha nem fotóztam ilyesmit, de én nem vennék fix lencsét ilyen célra. Nem fogják az állatok megvárni, hogy ide-oda szaladgálj, míg össze nem hozol egy jó kompozíciót.


Plusz a 2.8as fényerő is feleslegesnek tűnik, hacsak nem szürkületben is fotózni szeretnél.


Kb. ennyiért már kaphatsz 70-200mm, 70-300mm F4 zoom lencséket, jobban jársz vele.

2021. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy 70-300-zal (ami a fotós világban az egyik legrosszabb minőségű objektív) hogy járnék jobban, mint egy "L" lencsével? f2.8 pedig elég fontos, mert az állatok leginkább napnyugta végén és hajnalban a legaktivabbak. Illetve ezek a lencsék is fixek, mégis erre a célra használják:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Nyilván ezek más kategóriába tartoznak, mint a 200-as, de fixek

2021. ápr. 20. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát te 2-es, jó sok hülyeséget hordtál össze. A kérdezőnek pedig annyit, hogy a kb 300mm-es obinak megfelelő képkivágás mellett ugyancsak közel kell menni néha a jószágokhoz.
2021. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 fényerős lencsét nem feltétlen azért veszünk, mivel szürkületben akarunk csak fotózni vele. Lerekeszeled f4-re, f5.6-ra, és szétvág a kép, olyan éles lesz minden rajta. De ami f4-nél indul, ott csak f7-f8-nál kezd élesedni. Azzal meg már sokat nem érünk, még sokszor nappal se, kézből az 1/600, 1/800 nemigen lesz meg, főleg erdőben... ott a legjobb IS kelleni fog.


De amúgy igen, ez eléggé kevés vadfotóra, egy nagyon távoli teszem azt őzet nem fog a képedbe tolni ez a gyújtótávolság :)


Tapasztalat, 300mm-es obi morotvaparton kevés volt számomra, hogy a túlparti (160-170m) madarakat értelmes méretben fotózzam Nikonnal. Ami tőlem vagy 50-60 méterre repült kócsag, az még hagyján.


Bő kétszáz méterre lévő őzekről nem tudtam csak "pacát" lőni. Mérgelődtem is sokat.



Viszonylag közeli vadakra, madarakra oké a történet, de távolikra nagyon nem, cserkelni kell szél alatt.

2021. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gbenyov ***** válasza:

Szervusz!


Én egy 6,3 fényű 500 mm-es ""tükör obit" használok

-"chip" adapterrel,

-a Canon 700D gépemen, ahol ez egy 800-asnak (!!!) felel meg

-állványról,

-infra távkioldóval (max.16m)

-UV és CPL szűrővel


100 ezer alatt hoztam össze.

2021. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó dolog a tükörobjektív, ha van elég fény, jó állvány, a fotózandó téma nem rohan el, illetve nem zavar a ronda, karikás háttérmosás.


Egyébként meg csak nyűg a használata.


Én bolygó videózni viszont beszereznék egyet - ha lenne rávalóm, eléggé drágák!


Panasonic milc gépeken sima HD felbontásban egy ilyen 500 mm-es objektív 3800 mm-nek felel meg, a 3.8x-os crop módban (csak videó esetén).


Videóztam már így közel 1 km-re lévő őzeket, télen :)

2021. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!