Tamas3791 kérdése:

Egy filmes fényképezőbe mindegy hogy fekete-fehér vagy színes filmet rakok?

Figyelt kérdés
tudom hogy az egyik fekete-fehér a másik színes, de az a kérdés, hogy ha színesbe akarok fotózni akkor rakhatok az ha monochromeba akkor meg kicserélem a tekercs végén arra

2021. máj. 14. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Hogy mi?
2021. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
2021. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kedves #1 vennék egy régi Zenit xp12 fényképezőgépet, mert imádom a régi retro dolgokat, és az volt a kérdés, hogy elfogadja e a gép a FF filmet és a színes filmet. A neten sok videót találtam de ott mindenki FF fotókat csinál, de én színeset szeretnék, ezért kérdeztem hogy bele lehet-e tenni
2021. máj. 14. 09:03
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg bele lehet tenni, gyakorlatilag csak a film rétegei különböznek, amin átmegy a film, ettől lesz színes a színes fénykép, nem a géptől. Viszont az lehetséges, hogy a színes filmhez más beállítás (pl záridő) kell, ezt vedd figyelembe, olyan színes filmet vegyél aminek a szükséges beállításai a gépen beállíthatók.
2021. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Egy mechanikus filmes fényképezőgépnek fogalma sincs arról, mi van benne. Neked kell tudni, hogy az adott érzékenységhez milyen expozició beállításokat kelk használni. A zenitedet az sem érdekelné, ha belefabrikálnál egy CCD érzékelőt, és mint egy digitális hátfallal használnád.
2021. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha még nem vettél, ne is vegyél. Ez nem úgy működik, hogy beletekersz egy filmet és kijön a meglepően jó kép. Egy pár év gyakorlatozás után már lenne rá esély, csak addigra belefulladsz a költségekbe. Már eleve a visszacsatolás sokkal nehézkesebb, mint a digitálisnál, ahol az exponálás adatai megvannak. Filmesnél rz külön erőfeszítés, az ember kis notesszel mászkált, de ha nem vezette részletesen, akkor kampó volta tanulságok levonhatósága (volt itt olyan primitívusz, aki megkérdőjelezte, hogy ez a módszer egyáltalán működik-e :D ). Éppen nem találom azt a kérdést itt, amelyik pont ugyanilyen volt, hogy majd én majd nagy művész leszek, aztán három film után írta, hogy eladja, mert "nem az ő világa". lefordítva, pocsékak lettek ak épek, ami előzetes tanulás és fényképezés közbeni gondolkodás nélkül várható is volt.
2021. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Én inkább hanyagolnám.

Én is szeretem a retró dolgokat, de a filmre fotózást nem vállalnám be.

Inkább vegyél Fujifilm vagy Olympus Milcet. Megkapod a retró kinézetet és a filterekkel a képek is retró hatásuak lesznek.


Persze ha az végeredmény mindegy és havi 1-2X vennéd elő, akkor hajrá.

2021. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó #7 rátapintott a lényegre, nem profi fotós akarok lenni, csak fényképezni. Tehát ha elmegyek XY helyre akkor ott előveszem csinálok képeket aztán vagy jó vagy nem, nem fog összedőlni a világom.


Ha meg úgy van előveszem a telefonom, és csinálom vele a jobbnál jobb képeket, a 64 megapixeles kamerával.


Tudom hülyén hangzik, de én csak azt a retro érzést szeretném, hogy fényképezek, betelik a film, elviszem előhívatni...stb

2021. máj. 14. 10:23
 9/15 A kérdező kommentje:

Van egy instax mini 8-am is, az is csak azért van mert egyből kinyomtatja a képet, az első adag kép majdnem mind kuka, mert azt sem tudtam mi fán terem a fénykép, de most már egyre jobb.


Azt sem azért csinálom mert hú micsoda képek lesznek, hanem mert szeretem

2021. máj. 14. 10:25
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha lényegtelen az eredmény, akkor szerintem használd üresen, mert úgyis 90%-ban bebukott, értékelhetetlen képeket készítesz majd ezzel a tudással. Nem véletlenül írják le, hogy analóg fényképezőgéppel nem triviális fotózni és szakértelmet kíván.
2021. máj. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!