Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A telefonom vagy a fényképezőg...

A telefonom vagy a fényképezőgépem a jobb?

Figyelt kérdés
Kaptam egy Olympus M10 Mark 2 gépet és van egy Iphone 12 pro max telefonom. A véleményetek érdekelne, hogy melyik a jobb a kettő közül. Első ránézésre a telefonom jobb gépeket csinál de a fényképezőgépet még tanulgatnom kell. Szeretnék hozzá 1-2 objektívet venni mert a hozzá tartozó nem a legjobb viszont nem tudom megéri-e. Mit gondoltok?
2021. jún. 12. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy a te céljaidra tökéletesen jó a telód, akkor ne költs a fgépre, de ha komolyabban gondolod a fotózást akkor ugye egy telefon nem lesz olyan jó mint egy fgép, a fizikai korlátai miatt.
2021. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

fúhallod... nemeccerű kérdés - annak kéne lennie, de nem az!

Nekem is em-10 mk2 van, mellé iPhone 11 pro.

Azt szokták mondani, hogy az a legjobb fotómasina ami épp nálad van.

Nagyon jó az Olympus! Nayon szeretem, igazi fotógép, mindent is be lehet rajta állítani.

De a telefonnal is nagyon jó képeket lehet lőni.....

Az Oly mellet az szól hogy lehet hozzá hosszabb obikat venni.

2021. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ mit nevezünk jó képnek. Az iPhone-od megcsinálja helyetted a képfeldolgozást, de túlszaturált, tílúltolt HDR szerű képeket csinál, ami sokaknak tetszik, sokaknak meg nem. A fénxképezőgépeddel meg sokkal tágabbak a lehetőségeid, a nagyobb szenzor miatt több a részlet, viszont sokkal inkább rajtad múlil, mi lesz belőle.
2021. jún. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Olympus érzékelője agyonveri a telefonét, viszont a "kamerás" fényképezés egyrészt egy pénznyelő, másrészt sok embernek felesleges nyűglődés a telefon kompaktságához képest.

Szerintem próbálj néhány hétre kölcsönbe szerezni obikat a vázhoz, fotózz minél többet mindkettővel és döntsd el, hogy a végeredmény megéri-e a ráfordított időt, macerát, pakolászást, utómunkát stb.

2021. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Azt gondolom, hogy már megint a telefonos troll, aki egy éve itt erőlködik a mobilképeivel. Legalább máshogy tálalnád fel, hogy ne üssön szembe a hasonlóság.
2021. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos hatalmas kapufa. Nem vagyok troll és szerintem összekeversz valakivel. A kérdésem teljesen komoly volt...
2021. jún. 21. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél fotózni? Ha csak úgy kattintgatni időnként, arra tényleg tökéletes az iPhone. Ha tényleg komolyan érdekel a dolog akkor mindenképp azzal kezdj kísérletezgetni, tanulgatni ami jelenleg van (objektívra gondolok).
2021. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!