Hol lehet olyan/hasonló testkamerát venni, mint amit a rendőrök is hordanak bizonyos országokban (pl USA)?

Figyelt kérdés
Amely viszonylag jó hang és mozgókép rögzítést tud, tehát jól bizonyítja, hogy mi történt. Olyan környéken lakok, ahol simán megtámadhatnak, ezért kell vmi amivel tudom bizonyítani, hogy nem én kezdeményeztem az erőszakot, ha esetleg fizikai konfliktus lesz, megvédem magam és a támadó súlyosan megsérül.

2021. jún. 24. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Ez megint nem személyiségi jogokat sért??

Meg az, hogy ő kezdeményezett az megint csak egy dolog. Nagyon meg van szabva az arányosság is és a fellépés mértéke. Ha ő is kezdeményezett, de nagyon súlyosan megsérül még te kerülhetsz bajba.

Én is voltam már rossz környékén. Ki c type gyerek próbálta már késsel elkérni a telefonom. Meg lehetett oldnai azt is konfliktus nélkül.

Sok mullik a hozzáállásodon és a fellépéseden. Ha olyan nagy jampi vagy, hogy a támadót súlyosan meg tudod sebesíteni, ha beléd köt, esetleg egy 4-5 fős bandát is lerendezel, akkor elég ha kiosztasz pár nyakast és nem lesz ebből gondod a későbbiekben. A tesókat nem szabad megverni, mert akkor jön a többi tesó és akkor gond van. Mint mondtam én is voltam rossz környéken. 2 srác összeverekedett, utána 40 ember várta, hogy beszélgessenek vele. Aki tényleg ilyen nagy bandás azokkal nem éri meg balhézni. A vége úgy is az, hogy te húzod a rövidebbet.

Jobb a békesség én azt modnom.

Eddig szerencsémre soha nem volt nagy konfliktusom. Olyan volt már mikor 20 ember keresett, mert valakinek beszóltam, de az egy hosszú történet.

2021. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez megint nem személyiségi jogokat sért??"

Attól függ, hogyan használod. Kémkedni nyilván nem lenne legális vele, de ahol pl egy kézi kamera használható, ott a testkamera is.

2021. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

egy ilyent vegyél

ezt bárhova felcuppanthatod annyira kicsi

2021. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne ilyen kamera, mert ezeknek van egy fontos plusz funkciójuk a közönséges mezei akciókamerákkal szemben: a pre-recording. Vagyis készenléti üzemmódban a testkamera (mondjuk) 5 percet folyamatosan rögzít egy gyorsítótárba, és ezt folyamatosan törli is. Ha benyomod a Felvétel gombot, a médiára elkezd rögzíteni, a gombnyomás ELŐTTI 5 perccel együtt. Hasonlóan az autós kamerák működéséhez. Csak itt ugye nincs folyamatos áramellátás, ezért üzemidőben kissé behatároltak a lehetőségek.
2021. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én egyelőre a gyanús helyzetekben a telefonomon használok egy rejtett, csendes módban futó videórögzítő appot, ami a képernyőn nem mutatja, h éppen rögzít.
2021. jún. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A jogi vonatkozásról: Nem sért személyiségi jogokat a felvétel elkészítése, hanem képmáshoz fűződő jogokat sért a felhasználása, HA azon kifejezetten felismerhető egyedileg közelről az illető, tehát nem tömeg részeként jelenik meg, és nem adta beleegyezését a felhasználáshoz, és nyilvánosság számára teszed közzé a felvételt. Saját jogaid védelme érdekében, a bíróság vagy rendőrség felé bizonyítékként felhasználva nem sért jogokat.
2021. jún. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jó lesz ez is:


[link]


Vaterán régebben 2-3000 Forintért adták.


Az elsőnek : Nem az volt a kérdés....

2021. jún. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tisztázzunk akkor pár dolgot:


1.) túl vagyok már egy ilyen esenényen és a nyomozók és az ügyvédem elmondták ugyanazt: BTK-s ügyekben lehet készíteni és fel lehet használni bármilyen kép és hang felvételt, ez legális, ehhez nem kell senki engedélye. Az első hozzászóló keveri a PTK-s és a BTK-s törvényt.


2.) a 2012 C törvényt kell tudni, ott van leírva, hogy mit lehet tenni ha jogtalanul megtámadnak, vagy bárkit megtámadnak és be tudsz avatkozni: 2013 július 1. óta a JOGTALAN támadót aránytalanul nagy erővel lehet visziont támadni, a felelősséget a támadó viseli. Már nem vagy köteles elkerülni a támadást és nem keötelező menekülni és nem kötelező egyenlő vagy kisebb erővel védekezni. Úgyh az első válaszó ezzel kapcsolatban is butaságokat írt.


Kérdezzetek meg egy ügyvédet vagy van bűnügyes ügyvéd cégnek youtube csatornája, ott lehet nézegetni az esettanulmány videókat, és konkrét példákkal elmondják, h mi a joggyakorlat 2013. lúliusától


Egy példa: fényes nappal 1 ember megüt az utcán -> nálad van egy kés, nem ölheted meg. De, 2nél több ember körbevesz az utcán és megütnek, nálad kés van, akkor akár halált okozó sérülést is okozhatsz, nem vagy bűntethető.


Második példa: éjszaka (napnyugta és napkelte között) egy személy megtámad az utcán bármivel pusztakéézzel, fegyvernek látszó tárggyal (pl sörösüveg, vas cső, karó, stb) bármekkora erővel és bármilyen rendelkezésre álló fegyverrel ami a kezed ügyébe kerül védekezhetsz, meg is ölheted, persze nem kell megölni, de így szól a törvény, volt is már több ilyen eset.


Ezt aki nem hiszi az kérdezzen meg egy ügyvédet vagy ügyészt, vagy olvassa el a 2012 C törvényt.


Na ehhez kell a testkamera, hogy könnyű legyen a bizonyítás.

2021. jún. 25. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nálam az autós táskámban mindig van egy vipera, az autó ülése alatt pedig egy fém nunchaku...
2021. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, nyugodtan.

De arra készülj föl:

3 vagy annál beléd köt,jobb hagyni,mert ismerjük be,nem Jackie Chan vagy.

2021. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!