Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Olympus E-M10 mark III .Ezt a...

Olympus E-M10 mark III .Ezt a kamerát néztem, megtetszett, de. Nem kevés 2021-ben a 16,1 Mpix ? És valóban csak 4:3-ban képes fotókat készíteni ? Vagy én néztem el valamit ?

Figyelt kérdés
2021. júl. 2. 00:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kevés 16MP. Azt honnan veszed, hogy csak 4:3-ban lehet vele fotózni?
2021. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagy úr a marketing! :D

ha fullhd monitorod van akkor az azt jelenti, hogy a 16MP-s képeket 2MP-s monitoron fogod nézni... ja bisztoss kevés a 16MP :D

Nyogodjál meg azzól megnyugszol! A 16MP mindenre elég!

Nekem a MkII volt, azt is elég megvenni, nem éri meg az MkIII-at.

Mi van akkor ha csak 4:3-ban rögzít? Van annyi szerkesztő szoftver mint a szemét. Telefonnal is össze tudod kapcsolni és tudod rá küldeni a képet és ott is meg tudod szerkeszteni.

Amúgy meg nem, nem csak 4:3 akány van, rommá lehet konfigolni! 3:2, 16:9, minden féle oldalarány is van.

2021. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a MFT szenzor miatt az alap beállítás 4:3. De például a tükrösökön is az alap 3:2.
2021. júl. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Minél több a pixel, annál több a lehetőség. Azaz kevés pixellel is lehet fotózni, csak néha nem olyan jó.


Ez jó nagy félrevezetés, hogy "rommá lehet konfigurálni". :D Az csakis vágást tud jelenteni, mert nincs rajta olyan gomb, ami hozzátesz a szenzorhoz kétoldalt. :D Vágni meg akár utólag is lehet.

2021. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Minél több a pixel, annál több a lehetőség. Azaz kevés pixellel is lehet fotózni, csak néha nem olyan jó."

pixelméretről halottál már? ISO mond valamit?

látszik, hogy annyit értesz hozzá mit tyúk a mozdonyvezetéshez.



"Ez jó nagy félrevezetés, hogy "rommá lehet konfigurálni". :D Az csakis vágást tud jelenteni, mert nincs rajta olyan gomb, ami hozzátesz a szenzorhoz kétoldalt. :D Vágni meg akár utólag is lehet."

A menürendszerére értettem! Nagyon sok olyan beállítási lehetőség van az Olympusokon ami más gépeken nincs! Ehhez pedig semmi köze a szenzorméretnek! Fogj meg egy Olyt-t használd, állítgasd, aztán majd 2-3 hónap után gyere vissza kommentelni te nyomorék.

2021. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"pixelméretről halottál már? ISO mond valamit?"

Nos, nem halottam, hanem hallottam. Nálunk, Canonnál, a 30 Mp-s modernebb gép kevésbé zajos, mint a 20 Mp-s hat évvel azelőtti. Persze, ha az Olympuson a feldolgozó szoftver nem változik Ádám-Éva óta, akkor ez náluk nem egyértelmű. Viszont azonos feldolgozó szotvernél készült képeknél is a nagyobb, zajosabb megapixelnél a zajcsökkentők annál a hátránynál jobban működnek. Azon kívül, ha nem magas ISO-nál fényképezünk, a nagyobb pixelszámú képből szabadabban lehet vágni. Így aztán, ha én annyit értek a mozdonyvezetéshez, mint tyúk, te annyit, mint naposcsibe. :D


"A menürendszerére értettem!"

Az meg a fényképkészítést tekintve semmi előnnyel nem jár. Nem aláírásnak szántad a nyomorékot? :D

2021. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Rohadt vicces, hogy ti minden kérdés alatt össze tudtok veszni. Miért nem lehet normálisan kijavítani a másikat? "nyomorékok"
2021. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ugazad van 7-es.... tényleg gyagyások vagyunk

de én annyira nem :D

2021. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te, itt nincs összeveszés... Itt egy alkalmatlan van. :D
2021. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én az vagyok akinek a MkII volt
2021. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!