Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vásárlás?

Fényképezőgép vásárlás?

Figyelt kérdés

Szeretnék fotózással foglalkozni(hobbi szinten) mindíg is érdekelt, szeretem a természetet stb.

Igazából mindent is fotoznék, szeretem a tájképeket, vidéken lakok itt vannak várak stb és nagyon szép képeket lehet csinálni onnan/róluk.

Tehát szeretem a természetet is fotózni, de csinálnék akár portréképeket is emberekről akár rendes fotóstudióban, vagy a természetben. Éjszakai fotózás annyira nem vonzz.

Milyen gépet lenne érdemes vennem? Csak használtban gondolkozom és 100-130k a max.

Illetve mi az a tükörreflex? Egyébként tudom h az objektívek lesznek a drágábbak nyilván


2021. nov. 16. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gép vásárlási tanács nélkül, szerintem ezt az oldalt érdemes olvasgatni.


Tesztek, cikkek... stb

[link]

2021. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha már belinkelték a pixinfo-t akkor kezdd ezzel:


[link]

[link]

2021. nov. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*Nem kétszer linkeltem be, a cikk két része.
2021. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
7%
Először is: MindIg. Másodszor: Miért nem telefonnal fotózol?
2021. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
#4: Egy telefon soha nem fogja produkálni egy fényképezőgép képminőségét és tudását, egyszerűen fizikai korlátai vannak. Lehet, hogy a TE igényeidnek megfelel, de vannak, akiknek mások az elvárásai.
2021. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4: Mert hobbifotózni akar, nem instagramra meg facere nyomogatni eszetlenül a selfieket. Telefon arra jó, hogy lefotózd, amit hirtelen érdekesnek tartasz, de ha a természetet járod és hobbiképeket akarsz csinálni, oda jó, ha egy normális géppel mégy, amit jó kézbe venni és ezerszer több beállítási lehetősége van, mint egy mobilnak.


Amúgy kérdező, kezdetnek inkább egy bridge gépet javasolnék, pl Panasonic elég jókat gyárt, akár a teljes zoom tartományban 2.8-as fényerővel.

2021. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Miért nem telefonnal fotózol?"

Azért, mert "100-130k a max." Azért nem kapni olyan telefont amit érdemben lehet használni fotózásra. iPhone 12/13 Pro-nál lejjebb nem kéne adni fotózás terén.



EZért azárért én egy Olympus EM10 mk2-t javasolnék.

2021. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elolvastam a cikkeket, hasznos volt.

Akkor ha jól értem a portrékhoz szükséges nagyon felbontás(30-40mp), és természetképekhez kevésbé

2021. nov. 16. 19:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

olvasd el mégegyszer! :D

6MP-vel is kiváló portré készírhető.

2021. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A megapixelnél sokkal (értsd: iszonyatosan sokkal) fontosabb a lencse minősége illetve a fényképezőgép képfeldolgozása.

Egy jó optikával rendelkező géppel 8-10 megapixelen is csodás képek készíthetők, amikből akár posztert is nyomtathatsz.

2021. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!