Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vásárlás?

Fényképezőgép vásárlás?

Figyelt kérdés

Szeretnék fotózással foglalkozni(hobbi szinten) mindíg is érdekelt, szeretem a természetet stb.

Igazából mindent is fotoznék, szeretem a tájképeket, vidéken lakok itt vannak várak stb és nagyon szép képeket lehet csinálni onnan/róluk.

Tehát szeretem a természetet is fotózni, de csinálnék akár portréképeket is emberekről akár rendes fotóstudióban, vagy a természetben. Éjszakai fotózás annyira nem vonzz.

Milyen gépet lenne érdemes vennem? Csak használtban gondolkozom és 100-130k a max.

Illetve mi az a tükörreflex? Egyébként tudom h az objektívek lesznek a drágábbak nyilván


2021. nov. 16. 11:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Így már világosabb, köszönöm 😁

Sosem értettem hogy miért van az hogy a 20mps Iphonek jobb képeket csinálnak mint a 60mps Redmi telefonom

2021. nov. 17. 00:15
 12/12 SIDLER22 ***** válasza:

Egyrészt azért mert 60 megapixeles szenzor telefonba is beférő méretben nem létezik. 48 megapixeles szenzor is csak úgy van, hogy a 12 megapixeles valós felbontásról utólag digitálisan feljavítja. Minél kisebb a szenzor és minél nagyobb a megapixel, annál zajosabb képet fog csinálni az eszköz. A Sony 1,5 milliós Alpha 7s III-a például Full Frame-es szenzor méreten csak 12 megapixel. Ennek köszönhetően a kiterjesztett ISO tartományban akár 400 ezres ISO értéket is be lehet állítani. Az én 12 megapixeles telómba a max 3200. Szóval a megapixel nem mindig a jobbat is jelenti.

Személyes véleményem szerint ~24 megapixeles szenzornál nagyobbra nincs szükség. Egyszerűen nincs az a felület amin azt a felbontást meg tudnád jeleníteni. Még úgy sem, hogy utólag minimálisan körbevágod.

2021. dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!