Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotós vállalkozás, lenne...

Fotós vállalkozás, lenne 4milliód, mire költenéd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha lenne 4millió tőkéd, hogy elindíts egy fotósvállalkozást, mire forditanád ezt a pénzt? (eszközök,hírdetés,marketing)?

Illetve 4millió ebben a szakmában kevés tőkének számít vagy sem?(eszközök nélkül)

Első kérdés, ki milyen vázat venne? És hozzá objektívet? Fényeket venne?(vaku)


2021. dec. 26. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem értesz a fotózáshoz akkor ne fogj bele.

HA értenél akkor biztos nem itt kérdeznéd ezt meg.

Szerintem ez a foglalkozás nagyon egyedi igényeket elégit ki és kevés a piaca is.

Vagy nagyon speciális fotósnak kell lenned.

Ma már mindenki fotózik a maga szórakoztatására és igényére.

2021. dec. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, hogy én akarok vállalkozást :D
2021. dec. 26. 08:54
 3/14 anonim válasza:
84%

Nem vagyok fényképész, nem értek hozzá, szóval mindenre nem tudok válaszolni.


Mire fordítanám a 4 milliót:

Helyzet függő. Én vagy valaki más a fotós? Vannak nekem/neki megfelelő eszközei? Esetleg korábban feketén fotóztál/fotózott már? (Fontos, hogy van-e kialakult ügyfélkör, vagy ezt is ki kell alakítani).


Mivel érdeklődsz a váz, objektív után, feltételezem te lennél a fényképész és nincs eszközöd. Akkor meg is van a válasz a kérdésre, eszközöket kell vásárolni. Ha van fotós ismerős, tud segíteni. Nem kell elsőre a legmodernebb gép meg miegymás, egy minimum szintet elég ha elérsz elsőnek, később ezt ráér fejleszteni.


Ha nem fotóztál még soha, akkor szerintem nem kezdj bele vállalkozásba, inkább előbb gyakorold a fotózást, vállalhatsz ismerősi megbízást feketén vagy hasonló, csak utána indítsd vállalkozáat belőle.


Marketing az mindig kell, de hogy milyen és mennyit kell rászánni helyzet függő.


Hogy kevés-e ez a tőke megint a helyzet és a kitűzött cél dönti el.

2021. dec. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
:) Köszi a válaszod, akár többiektől is jöhet hasonló jellegű :)
2021. dec. 26. 09:03
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ekkora tőke nagyon kevés. Kb. egy középformátumú vázra elég és 2db objektívre.

Ezt megelőzően mindenképp kell néhány év tapasztalat amatőr szinten valami olcsóbb felszereléssel. A képekkel ki kell tűnni az átlagból. Számtalan fotópályázat van, illik néhány skalpot begyűjteni. Amikor van már némi ismertség, visszaigazolás arról, hogy jó úton halad valaki, akkor érdemes profi szintre lépni, és ebből megélni.

2021. dec. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
középformátumú vázra? :) mint pl? Amiket látok YT-n hogy mikkel fotóznak kb 1misi a váz.
2021. dec. 26. 09:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Az első amire költenék, az egy fotós tanfolyam lenne, meg könyvek. Utána vennék egy "gyakorlógépet", ami nem túl drága. Majd eldönteném milyen típusú fotókat szeretnék készíteni, ( koncert, rendezvény, műtermi, természet, tárgyfotók stb) majd utánanéznék, hogy mik kellhetnek és mennyibe kerülnek, és azt is kikalkulálnám hogy mennyire érheti meg a dolog, mennyit keresnek a fotósok.

Ha jól megy a fotózás, akkor reklámozod a fotóidat a neten...

2021. dec. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy alap fotós cuccot leged ez alóvé.
2021. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Legelőször meg kéne szerezni a papírokat ugye... tanfolyam, cég, ... Amire nyugodtan lehet 5-600ezret számolni.

Kéne egy normális számítógép/laptop kalibrálható monitorral és a szükséges szoftverek legális verziójával, + külső adatmentési lehetőség (NAS) ha már profik vagyunk ne fussunk bele olyan problémába hogy miattunk meg kell rendezni újra a z esküvőt, mert elvesztek a fotók nem? :D Kell egy arculat, honlap, face, insta stb oldalak. Megcsinálhatod te is, de addig sem fotózol nem keresel pénzt, és ha nem értesz a webdesinghez még el is rontod. Részemről egy rossz weboldal elrettentő a mai világban. Ha nem tetszik valaminek az oldala, vagy nincs is, akkor onnan már nem is kell semmi. Egy jó honplap maga is kerülhet 4 millába....

Mit szeretnél fotózni? Műteremben portrézgatni, vagy szabadúszni egy táskával és mindent is fotózni, kitelepülni és ott csinálni a családi képeket, portrékat? Mindegyikhez más felszerelés kellene, plusz autó (jogsi van?).

Vázat nem lihegném túl, akár használtan vásárolnék valami középkategóriást, még milc is jó. Olyan ami megfelelő sebességű , nem hátráltat a munkában. Csak normális obiparkot lehessen hozzá venni. Az obi fontosabb mint a váz, és drágább is, úgyhogy már elcsesztük a keret több mint felét, már csak használtan nézegetnék. Ja és vakut nem is néztünk... Meg akkumulátorokat, stb...

Teljesen nulláról felépíteni egy fotós vállalkozást nem elég a 4 milla. Ha már van papírod, vállalkozás, stb akkor csak a fotózáshoz szükséges felszerelésekre elég lehet.

De én nem indítani ilyen vállalkozást manapság. Referencia nélkül elég nehéz feltörni.

Ha lenne 4 millám amit elb..hatnék akkor teljesen másra költeném.

2021. dec. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

ha nem lenne semmi, akkor egy egymillió környéki vázat vennék, Canon 5D Mk4, Sony A9, vagy hasonló, meg egy mostanában kiadott 70-200/2,8-as telét hozzá. Ettől persze csoportképeket még nem lehet készíteni (vagy csak Jugoszláviába hátrálással), de csoportképre a telefon szinte jó. :D

700 egy kemény laptop, hátha ki kell települni.

Én mondjuk a rendszervakukra állnék rá, ha vannak olyanok. Többvakus felvételezéshez.

2021. dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!