Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van itt olyan hozzáértő aki...

Van itt olyan hozzáértő aki mondana véleményt a termékfotóimról?

Figyelt kérdés

Már megvan az OKJ, termékfotózással szeretnék majd foglalkozni, de még nem állok rá készen.


1 termékről 2 különböző stílusú fénykép, milyen messze vagyok attól, hogy ezekért a képekért el lehessen kérni pénzt?



1. [link]


2. [link]



2020. febr. 13. 22:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem így működik, hogy lefotózol valamit, és pénzt kérsz érte. Hanem úgy, hogy kapsz egy megbízást, hogy itt van harminc lombik a webshopomból, fotózd le de ízibe, vágd meg, és ha megkaptam, akkor fizetek.

Amúgy a sötét képet nem is nevezném termékfotónak, inkább reklámfotónak, semmi sem látszik belőle... A világos az jó.

2020. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, én reklámfotóra gondoltam. Pl egy márka egy termékét, új modelljét...
2020. febr. 13. 22:23
 3/25 anonim ***** válasza:
46%
Ja értelek. De a reklámfotók is megbízásra készülnek, a megrendelő pontos elképzelései alapján, és sajnos kihalásos alapon osztják a megbízásokat. Amúgy a képeid minőségre rendben vannak, jók. De így megvenni senki sem fogja. Referenciának viszont elrakhatod, és amikor megpályázol egy megbízást, akkor mutogathatod, hogy kérem én ilyet tudok.
2020. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Majd azt tervezem, hogy meghirdetem magam, facebook és google hirdetésekkel, esetleg felajánlom cégeknek, hogy ingyen munkát vállalok.
2020. febr. 13. 22:41
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Vagy rosszul van beállítva a monitorod, vagy rosszul látsz, vagy mindkettő.

Továbbá a retusálási technikád még nagyon sokat kell, hogy fejlődjön.

Nézd meg a kiemelt részeket. Mind a fekete, mind a fehér háttér esetén nagyon durván látszik, hogy merre és hogyan próbáltad a kontúrokat korrigálni.

A fehér háttérnél simán csak belerajzoltál a témádba, látszik, hogy merre húztad az ecsetet.

A feketénél azonban gyanítom, hogy nem is látod, hogy hol a határ a valódi fekete és az általad feketének vélt között, ezért felhúztam a fényerőt, hogy lásd, egy jól beállított monitoron hogy néz ki a képed.

2020. febr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és kérlek ne hallgass a hármasra, saját érdekedben. Ezek még nagyon nem jók, ilyen képet meglátnék tőled referenciaként, hát... Nem jók, na.

Hármasnak meg javaslok szemüveget.

2020. febr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Egy softbox volt a főfény és az élfény egyszemélyben, softboxra nem kellett volna a méhsejtrács, utolag jöttem csak rá. Egyiknél fehérre, másiknál feketére festettem az egész hátteret, mert sok belógó tárgy volt körülötte, 2 órán át festegettem, ennyi a képszerkesztő tudásom, soha nem voltam jó benne, de majd igénybe veszem egy retusőr szolgáltatásait, így leveszi ezt a terhet a vállamról.
2020. febr. 14. 01:18
 8/25 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a visszajelzést.
2020. febr. 14. 01:23
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"sok belógó tárgy volt körülötte, 2 órán át festegettem,"

A megrendelőt nem fogja izgatni mitől nem sikerült megoldanod a feladatot.

2020. febr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én mint megrendelő válaszoltam neked. Engem teljesen hidegen hagy, hogyan világítasz, mi lóg hova, vagy kivel csináltatod a munkádat.

Nem azért írtam amit írtam, hogy magyarázkodj.

Lásd a hibát, tanulj belőle. A magyarázkodással és kifogáskereséssel nem jutsz előrébb.

Állítsd vagy állítasd be a monitortodat, az legyen az első. Amíg szarul van beállítva, minden munkád szar lesz.

Utána pedig ugorj neki a youtube-nak, rengeteg hasznos anyag van tárgyfotózásról. Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj.

2020. febr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!