Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Üdv mindenkinek! Tanácsot...

Üdv mindenkinek! Tanácsot szeretnék kérni fotó - objektív téren?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszerezni a Canon 800d fényképezőgépemhez, egy olyan objektívet ami portré fotózáshoz lenne a legjobb. Most a kettő között nem tudok Mivel van egy alap 18-50mm és egy 70-200mm ezért gondoltam erre a típusra.

Melyik lenne a jobb? Canon 85mm f1.8 vagy a 85mm f1.4?


Segítsetek kérem! Előre is köszönöm a válaszokat! 🙃



2022. jan. 20. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A 70-200 az melyik?

Én a helyedben csak akkor adnék ki olyan húzós összeget, mint amibe a 85/1,4 kerül, ha tényleg piszok nagy portréfotós akarnék lenni pont azzal, nem úgy, mint az ide járók azon része, aki becsületesen bevallotta hogy bizonyos fotós témakörök vagy felszerelés kipróbálása után úgy döntött, ez mégsem fog feküdni neki.

Amellett a nagy fényerejű objektív nem olyan egyértelműen a siker titka. Például elég kevés elfordulás, és az egyik szem éles, a másik meg nem. Vagy a szem éles, az orr hegye meg már nem.

Én a 70-200-assal portréznék a helyedben, 100-200 mm-en. Ha 2,8-as, nem is kell kisebb mélységélesség. Ha 4-es, hát, akkor kis megalkuvás.

A 100/2 amúgy jobb, mint a 85/1,8, ha már arról van szó.

2022. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi el írtam 70-300mm. Eddig jókat olvastam róla és gondoltam gyűjtök egy kis infót, mert azért elég zsebbe nyúlós vállalkozás ilyenbe bele fektetni...
2022. jan. 20. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:

#1 Az a jobb eset, ha a szem éles és az orr hegye nem, sokkal rosszabb ha a fül éles, de a szem nem…


A többivel egyetértek.


A 85/1.8 jóval olcsóbb, mint az 1.4, ha még nem használtad, nem TUDOD biztosan, hogy ez kell neked, akkor inkább vegyél 1.8-at, azt is inkább használtan, hogy kevesebbet bukj rajta, mikor használtan eladod. Használtan veszed, esélyes h ugyanannyiért el tudod adni, nem veszítesz rajta. Újan megveszed, csak bukni tudsz rajta és a garancia megnyugtató, de objektív nem olyan sűrűn romlik el magától. Én nem újan venném…


A 70-300 nem is értem hogy kerül egy kérdésbe a 85/1.8-al portrézással. Teljesen más képminőség és képi világ 1.8-as blendén fotózni, vagy 4.5-5.6-on.


A 70-300 egy amatőr objektív. Nem alkalmatlan portréra, de nem nevezném célszerszámnak. Inkább egy multifunkciós gép, amivel valamilyen minőségben portré is készíthető.


Ugyanez igaz a 70-200 f2.8 és f4 valtozataira is, csak az f2.8 kicsit közelebb van a celszerszamok jobb minőségéhez, így az eredményen kevésbé (de azért) látszik, hogy nem célszerszámmal készült, hanem multifunkcióssal.


A 85/1.8 (és jóval drágábban az 1.4 is, még drágábban meg az 1.2) egy kimondottan főleg portréra alkalmas célszerszám.

Akárcsak az #1 által említett 100/2 is.


Nézegess képeket, amik egyik és másik objektívvel készültek!


Ha nem látod a különbséget, akkor mindegy melyiket veszed. Ha látod a különbséget, akkor vedd amelyik jobban tetszik - vagy amire pénzed van és a minőségével még elégedett vagy.

2022. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

A 70-300mm objektív úgy jött ide, hogy az már megvan nekem. Amúgy teljesen meg vagyok vele elégedve, gyönyörű fotókat fotóztam már vele. Mint írtam szeretném kiegészíteni a készletem egy portré objektívvel is mindenképpen.

2022. jan. 21. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs a kioktatásért, de elég zavaros ahogyan írod a dolgokat. Egyáltalán nem egyértelmű a szövegedből, hogy mi az, ami már megvan és min gondolkodsz, legfeljebb találgatni lehet és ez nem segíti az érthetőséget sem, meg a segítséget sem. Ennek ellenére azért #1 és #3 (aki én voltam) is megpróbáltunk használható választ adni.


Mivel te tudod, hogy mid van és min gondolkodsz, lehet, hogy neked világosak a gondolataid és a leírt soraid is annak tűnnek. De mi gondolatokban olvasni nem tudunk és a szöveged sem segít sokban.

Ahogyan a létező dolgok és töprengések elválasztása nélkül egyik mondatból a másikba csapsz nem segíti, hogy megértse az ember, hogy mi az, ami már megvan és mit akarsz. Ahogy az sem, hogy lezárás nélkül van a szöveg közepén egy fél mondat, amiből nem tudjuk mennyit töröltél még ki véletlenül és mi nem derül ki belőle, amit te közölt információként kezelsz, hiszen leírtad, mielőtt elküldés előtt kitörölted véletlenül...


A kérdésben még 70-200-ról írsz:

"800d fényképezőgépemhez, egy olyan objektívet ami portré fotózáshoz lenne a legjobb. Most a kettő között nem tudok Mivel van egy alap 18-50mm és egy 70-200mm ezért gondoltam erre a típusra."


De ott sem egyértelmű, hogy az is meg van már, vagy csak gondolkodsz rajta.


Aztán korrigáltad, hogy 70-200 helyett 70-300-ról van szó, de továbbra sem lett egyértelmű, hogy ez megvan, vagy csak gondolkodsz rajta, hogy megvedd.


"Bocsi el írtam 70-300mm. Eddig jókat olvastam róla"


Nyilván velem van a gond, de én ha leírom az egyik objektív típusát és a következő mondatban egy totál másikról kezdek írni, akkor az nem "róla", hanem minimum "a másikról", de méginkább megnevezem, hogy egyértelmű legyen, hogy itt már totál másról beszélek, mint az előbb.


Minden esetre szerintem ezektől függetlenül is megválaszoltuk a kérdésed.

2022. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szóval bocs, telefonról írtam ki a kérdést kutya futaban és mire észbe kaptam már ki lett téve, így-hibásan. Szóval újra ide írom érthetően. Tehát már van a készletemben egy alap 18-50mm és egy Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM. Szeretnék egy a portré készítéshez tökéletes /alkalmas objektívet mint pl a Canon EF 85mm F1.4L IS USM vagy a Canon EF 85mm F1.8 USM.


Előre is köszönöm a válaszokat! 🙃

2022. jan. 21. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel előttem már nagyon sok választ kaptál én rövid leszek és egyszerű.


Amíg nem ebből élek addig biztosan az 1.8-at venném. A piros gyűrűs objektívekre pedig akkor költenék ha már van bevételem a fotózásból.

2022. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én továbbra is 100/2-t vennék. :)
2022. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!