Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vásárol...

Milyen fényképezőgépet vásároljak?

Figyelt kérdés

Már egy ideje olvasgatok a fotózással kapcsolatban. Gyakorlatba is át akarom vinni az elméletet.


Egy olyan gép érdekelne, ami kezdésnek, ismerekedésnek és tanulásnak megfelel. Olvasgattam már sokat ezzel kapcsolatba is. A használt piacon vásárolnék.


Amit eddig néztem azok az alábbiak:


Canon eos 2000d

Canon eos 200d

Nikon d3500


Ismerettségi körömben canont használnak, így azt preferálnám.


A videó része nem érdekel, csak kéoeket fogok késziténi vele.


Egyenlőre természetfotók, termékfotók, esetleg baráti körökben amatőr portréfotók. Szóval egyenlőre nem tudom, milyen irányba mennék majd el, ezért szeretnék egy "olcsó" gépet kezdésnek.


A keret használt piacon 150ezer forint lenne, de ha olcsóbb, még jobb lenne.


A 200d felé mozdulnék el, csak az a kérdésem, hogy megéri e a 2000d helyett, úgy hogy a videózási képességei nekem nem számítanak.


Köszönöm a válaszokat.


Minden tanács érdekel.



2022. febr. 19. 14:18
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Nagyon megéri a 200D a 2000D helyett, más dimenzióban mozognak. Épp nemrég beszélgettem valakivel pont erről, idézem, hogy mit írtam:

"A 200D pedig minden létező szempontból jóval jobb, mint a 2000D. Jobb dinamikaátfogás, jobb zajkezelés, jobb jpg képfeldolgozó rendszer, jobb videós képességek, jobb autofókusz, főleg ha a hátsó lcd-t használod, és amúgy a hátsó lcd is jobb, jobb optikai kereső, jobb sorozatfelvétel, jobb aksi stb stb"


Ha megteheted, hogy 200D-t veszel 2000D helyett, nem kérdés, hogy tedd.

2022. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Király! Köszi szépen, ismerősöm által tudnék vásárolni egy keveset használtat, kb 5.000 expó számút, jó áron, de többért, mint egy 2000d-t. De akkor jobb választás.


Tovább mennék a kérdéskörön. Ha esetleg a kit obi, ami jár hozzá, már nem szolgálna ki ( tudom, nem mostanába lesz), akkor azt meg fogom tudni csinálni, hogy veszek egy "komolyabb" középkat. obit és a 200d-vel használom, vagy akkor már érdemesebb a vázat is cserélni?


Leegyszerűsítve magát a vázat tudom egy alapnak használni?

2022. febr. 19. 14:54
 3/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Persze, tudod a vázat egy jó alapnak használni, és a váz megtartása mellett bővíteni az objektívparkodat. Ezért is jobb a 200D a 2000D-nél: később fogod úgy érezni, hogy vázat szeretnél cserélni, így vázcsere helyett koncentrálhatsz az objektívparkod bővítésére.
2022. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a hasznos válaszaid.
2022. febr. 19. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!