Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Találni fényképezőgépet ilyen...

Találni fényképezőgépet ilyen árkategòriában ? Ha igen, érdemes rá költeni ?

Figyelt kérdés

Teljesen hobbi fotòs vagyok, de még talán annak is tùlzás mondani. Nyaralásokat, tájakat, családi, összejöveteleket, baráti körben portrékat szeretnék megörökìteni.



"Kis kamaszként" volt egy Panasonic Lumix DMC FX9-em és egy Canon Eos 300D-m :), amelyeket szerettem használni,a képeket utánszerkeszteni, de igazábòl mélyebben sosem értettem hozzá, de nem is érdekelt, mindössze igényes képeket szerettem volna viszontlátni, az amatőr kategòrián belül. Egyébkent a Canon a mai napig jòl fényképez, de valahogy nem tudok belőle kihozni minőségi képeket, ez lehet az én bénázásomnak köszönhető.


Most is ez a helyzet, igazábòl közeledik a nyár, programok, szeretnek jò minőségű képeket megörökìteni. Én mindennel együtt kb 70 ezret szántam rá. Nézzétek el nekem a kérdést, ha ilyen árkategòriában nem is létezik gép, amit érdemes lenne megvenni - tényleg nem értek hozzá :)


Lehet, hogy ennyi pénzért érdemesebb az okostelefonomat használni ? :D


Előre is köszönöm a válaszokat :)



Üdvözlezttel,


Egy gépekhez nem értő kérdésìrò :D


2022. febr. 24. 00:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy azért valamennyit értek az alap dolgok beállìtásához, mit mikor hogyan kell hogy jobb képet kapjunk (záridő stb), tehát azért nem egy nyugdìjas kategòria vagyok, aki csak kattintgat :) Minimálisan értek a dolgokhoz
2022. febr. 24. 01:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tartsd meg egyelőre a canont, esetleg vegyél hozzá egy új objektívet, és invesztálj a tudásba.

Egy újabb géptől nem leszel jobb. A nagyon alapokat tudod, de azon túl is rengeteg beállítás és trükk létezik, ezekkel kísérletezz inkább. Ehhez pedig egyelőre elég a géped.

2022. febr. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ha ebben a verziòban gondolkldnék, milyen objektìvet tudnál ajanlani a Canonhoz ?

2022. febr. 24. 08:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen objektíved van jelenleg?
2022. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az alap, hozzá járó van rajta jelenleg, amivel vettem.


Canon EF-S 24mm f/2.8 STM 'Pancake' típust javasolták. Szerinted?

2022. márc. 17. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt, nem rossz obi. Ajánlok mellé még egy 50 mm 1.8 at, de az új változatot. Kb 40kért vettem az enyémet újonnan. Nagyon éles megéri. És a 28 is

De ezek fix objektívek tehát nem lehet zoomolni velük, viszont élesebbek sokkal, mint a zoom obik amik a te árkategóriádban vannak. Szóval szerintem egy használt régebbi középszintű dslr, + ez a 2 obi tökéletes hobbifotózásra. Én streetfotózni szeretek nagyon arra ezek tökéletesek pl.

2022. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Néztem az 50 mm 1.8-at is. Egy tízessel olcsóbb is, mint a 24 mm.


Melyiket ajánlanád a kettő közül jobban? A 24 mm-re azt mondták, hogy obi csere nélkül megúszható egy családi nyaralás, mert alkalmas portréra, de a következő pillanatban az erdőt/kilátást/közeli témát is tökéletesen fényképezi, ha úgy van. Szóval azért javasolták, merthogy kicsit mindenhez ért. Az 50 mm-el mi a helyzet?


Amúgy köszönöm szépen, hogy válaszolsz, hasznosak a tanácsok! :)

2022. márc. 17. 14:37
 8/10 A kérdező kommentje:

Ami nekem van alapból a Canon 300-hoz, az amúgy 18-55 mm.


nem értek hozzá, nézd el nekem tényleg a bugyuta kérdést, de akkor egy fix 50mm-es vagy 24mm-es miért jobb? :) Oké értem, hogy szebb képet csinál, de miért marad ez a teljesítménye attól, amit 18-55 között lehet "állítani"?

2022. márc. 17. 14:42
 9/10 A kérdező kommentje:
*miért marad el
2022. márc. 17. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert vagy nagy felbontása lesz egy objektívnek, vagy zoomolni lehet vele. Ez elég leegyszerüsített, de a te árkategóriádban ez elmondható. A 18 55ös objektívnek sokkal kisebb rekesze van tehát jóval kevesebb fényt enged be. Ezért egyrészt lassabb, nem tud olyan jól fotózni kisebb fényben, másrészt mivel zoom objektív, nem is olyan éles. A zoom kb mindig az élesség kárára megy. Persze nyilván vannak objektívek, amik brutálisan élesek, és tudnak is zoomolni, de azoknak sokkal nagyobb rekesze van, és mondjuk kerül több százezrekbe, vagy milliókba, attól függően, hogy mekkora és milyen zoom. Lásd pl egy 28-70 RF 2.0 objektív több mint 1 millió forint. Ez bőven van olyan éles, mint az 50 1.8, viszont látod az árkülönbséget, ami azért van, mert a brutális felbontása mellett, még zoomolni is tud. A kitobjektívek azok a legnagyobb átverések igazából. Vagy árban, vagy képminőségben, vagy zoomban, kompromisszumot kell kötni. Neked a budge fontos, hogy alacsony legyen, tehát vagy a képminőségen és fényen spórolsz, vagy elhagyod a zoom kényelmét, és az élesebb, szebb képek érdekében rákényszeríted magad, hogy 2 fix objektíved van. Viszont ez nem csak a képek jobb minősége miatt lenne előnyös, hanem azért is, mert rá fogsz kényszerülni, hogy jobban megtervezd mit hogyan fotózol, tehát tudatosabbá kell válnod, mert ugye fixek az objektívek. Emellett, ha esetleg nem tudod a képet elkészíteni amit szeretnél, mert mondjuk egy épület például nem fér bele a 24 mmbe, (és akkor nyilván az 50 mmbe se) akkor bármikor vissza tudod azért a képért még tenni a 18 mm-es objektívet.


Egyébként nem tudom milyenek a képeid, lehet, hogy nem az objektív miatt rosszak, hanem azért, mert még nem tudod jól kezelni a gépet és a beállításokat. Tehát lehet a jobb minőségű obi se segítene. ISO, záridő rekesz fogalmaival tisztában vagy? És tudod hogyan működnek ezek? Szóval tudsz manuálisan fotózni például, és helyesen kiexponálni egy képet? Vagy mitől rosszak a képeid? Mert erre nem jöttem rá abból amit eddig írtál. Ez is segítene mert nem biztos, hogy másik objektív egyelőre a megoldás a jobb képekért.

2022. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!