Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvői fotózáson mi a dolga...

Esküvői fotózáson mi a dolga pontosan a fotósnak?

Figyelt kérdés

Pontosan mi(ke)t kell megörökítenie egy fotósnak esküvőn? Illetve mennyire kell magas minőségű gép hozzá, mi az elvárható minimum?

Csak azért kérdezem mert elkezdtem fotózással foglalkozni, és gondolkodtam hogy volt gimis osztálytársaimnak akik közül többen is idén már esküvőt tartanak felajánlanám hogy elmegyek ha igénylik (ingyen természetesen), de nem tudom mi lenne ott pontosan a dolgom illetve meddig illik maradni, ilyesmi, meg hogy elég-e hozzá a gépem.



2022. máj. 1. 00:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha lagzira van pénzem akkor sokan nem egy amatőrt akarnak fotósnak. Nem csak a pénz számít hanem az emlék. Mi lenne ha előbb gyakorolnál egy szülinapom vagy valami alkalmon hogy megnézed hogy milyen képeket csinálsz egy rendezvényen úgy egyáltalán? Ez mégiscsak a pár nagy napja, gyakorolni kell előtte.



És tudom mit értesz az alatt hogy elkezdték fotozással foglalkozni de a gépet ismerni kell, használni is kell tudni. Ha nem csak annyit csinálsz hogy klikk, hanem tudod milyen beállításokat kell csinálni különböző helyzetekben akkor szerintem nem lenne akadálya higy megpróbálkozz vele.

Szerintem az sem árt ha van szeme a fotósnak, magyarán hogy meglásson helyzetekben lehetőségeket, elkapni pillanatokat amik különlegessé tehetnek egy fotót. Persze beállított képek egy előre megbeszélt helyen, a pohárköszöntő, kezdő tánc, torta felvágása mellett. És ha játékok ha vannak akkor egyeztetni a vőféllyel higy mikor lesznek...



[link]

[link]

2022. máj. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Kellenek bállított fotók, de kellenek jól elkapott pillanatképek is az eseményekről, tehát amikor mozgásban vannak az emberek.
2022. máj. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha esküvőt szeretnél fotózni, akkor keress olyat aki ebben rutinos és tanít téged.
2022. máj. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem jó, ha te is elmész gyakorlásnak, de csak te egyedül nulla tapasztalattal ne menj. Életük legszebb napja lesz, nagyon szomorúak lennének ha nem sikerülne jól megörökíteni ezeket. Hívjanak meg egy profi fotóst és te fotózz ingyen vagy jelképes összegért.
2022. máj. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Amíg magadtól nem tudod, hogy mi lenne ott pontosan a dolgod, illetve hogy elég-e hozzá a géped, addig nem vagy alkalmas a feladatra. Csak úgy vállald el, hogy te csak szórakozásból mész oda kísérletezni, de mindenképp fizessenek meg egy hozzáértő és tapasztalt hivatásost - aki hagyja is, hogy mellette te is kattintgass, mert ezt sem mindenki hagyja. Te pedig ne legyél útjában a hozzáértő fotósnak, mert ő pontosan tudja, hogy mit miért és hogyan kell csinálnia, míg te csak keresed a helyed az eseményen.
2022. máj. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Általában két géppel mennek neki ennek a feladatnak, és egy 70-200/2,8, meg egy rövid 2,8-as zoom van ezekre feltűzve, és még visznek egy nagy fényerejű kistelét (85/1,8, satöbbi). Hogy vakut használnak-e, az opció kérdése, szép vakus felvételt készíteni nem olyan egyszerű.
2022. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
71%
Épp tagnap hoztam létre egy fb csoportot: "Esküvői fotós szeretnék lenni" címmel. GYK nem enged reklámot, de ha érdekel, keress rá vagy írj privát.
2022. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Én is fotóztam néhány barátom esküvőjét/lagziját, nem sok tapasztalatom van, de, hátha segítek valamennyit. Más irányban nyomtam sokkal komolyabban, autóversenyek (pálya és rally), meg repülőnapok, közlekedés és madárfotózás. Az ezeknél szerzett tapasztalat, hogy állandóan készenlétben kell lenni és gyorsan kell lőni, mert a téma nem pózol, az nagyon jól jött az esküvőkön. Mindig résen kell lenni és figyelni mi történik. A gépedet pedig úgy tanuld meg kezelni, hogy sötétben hátrakötött kézzel is be tudj állítani rajta bármit. Amikor nem figyelnek rád, nem tudják hogy fotózol akkor természetesen viselkednek. Ilyenkor lehet a legjobb képeket lőni. Apuka megigazítja kicsi fia nyakkendőjét, anyuka megigazítja a jány hajában a nemtudomhogyhívjákot, elcsattan egy csók a kocsiból kiszállva, hogy na akkor még talán nem látja senki. Egy érintés a karon, egy ciróka az arcon. Nyálasan hangzik? Lehet, de ezeket kell elkapni. A csoportképre ahol a nagypapa húgyfoltos gatyában vigyorog a félrecsúszott fogsorával, a nagynéni meg délután 2-kor már totál bekarmolva nem tud egyenesen állni, a bátyuska meg pofákat vág, miközben valaki s.ggét fogdossa, arra senki nem kiváncsi, azokra a képekre nem párásodnak a szemek évek múlva. De a titokban meglőtt képek nagyot tudnak ütni! Ezt mikor fotóztad, nem is láttalak hogy ott vagy!??! Legyél a láthatatlan ember!

Legyen egy jó vakud, legyen elég akkumulátor (arra nincs idő, hogy kimenj a parkolóba a töltőért, keress egy konnektort és kicsit feltedd a gépet tölteni és nem baj ha van még egy géped. Ha szombat délután elromlik mit csinálsz? Ezeket a pillanatokat soha nem lehet mégegyszer megcsinálni!! Legyen sok memória kártya és cserélgesd, hogy ha valamelyik kártya bemondja az unalmast (ezt csak akkor tudod meg amikor berakod a számítógépbe és nem ismeri fel :D), akkor csak kevés kép menjen a levesbe.

Ne igyál, hiába kínálnak. Inkább vállald, hogy b.i vagy ha azt mondják, de maradj észnél a végéig! A legjobb barátom esküvőjén nagyon bemálnáztam már hajnalban, de azért még készültek képek.... A durva az, hogy az albumba is beváloattak belőle sokat a srácok. :D De nem, nem szabad 1 sört sem meginni, mert akkor az embert pillanatok alatt asszimilálják az alkeszok, legitimálva azt, hogy ők miért isznak. Mert ha a fotósnak lehet, akkor bárkinek lehet.

Hogy meddig illik maradni? Te legyél az utolsó aki elhagyja a helyet! És te legyél aki elsőnek érkezik! Te ott nem haver vagy, hanem melós.

Milyen géped van? Milyen obikkal?

Azon kivül amit írtam a szendert fotókat is meg kell csinálni - az sem baj ha másik napon. Ezeket megtalálod a neten... le kell őket másolni. Persze nem baj ha az ember kreatív és egy belevalóbb pár esetében sokmindent is meg lehet csinálni.

Ingyen nem vállalnék ilyen a legjobb barátomnak sem. Komoly meló. Reggel 8-9-től, másnap reggelig tolni kell neki.

Egy volt amit ingyen csináltam meg, az a bizonyos berugós. Ott volt hivarásos fotós is, én csak a backup voltam. De jó is volt, mert a hivatásos nem tudott csinálni egyetlen értékelhető képet/videót sem... Lemaradtak ez emberek fejei, a földet vette fel, stb... :DDDD A 4 órányi nyersanyagból nem lehetett 5 percet összevágni... Nem is értem hogyan van munkája.

2022. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

#8 Nagyon jókat írtál, csak a lényegre válaszolnék: Annak a kontárnak, akiről a végén írtál pont úgy van munkája, hogy olyan fogalmatlan amatőrként, mint a kérdező, bármilyen tapasztalat és tudás nélkül vállalta el, magát hozzáértőnek kiadva...


Teljesen igazad van abban is, hogy ingyen nem szabad elvállalni, mert ez komoly munka - főleg, ha már képes is valaki rendesen elvégezni, nem csak vacakot gyárt...

2022. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Nyolcas válaszában szereplő "hivatásos" fotós kameráját és diplomáját el is venném egy ilyen produkció után... A kérdéshez sokat nem tudok hozzáadni, mert itt már profibbak jó dolgokat írtak, viszont muszáj kommentelnem, mert köszönöm a válaszokat, én is tanultam ebből. Amúgy a hármas írta, hogy be kell állni hivatásos fotós mellé tanulni. Hol lehet ilyen fotóst találni, akihez be lehet állni tanulni?
2022. máj. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!