Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Természetfotózáshoz alkalmas...

Természetfotózáshoz alkalmas helyet keresnék nádasban. Milyet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeretnék különleges természetfotókat készíteni. Úgy láttam profi képekben, hogy nádasban, mocsárban készültek vízinövényekről és állatokról, például békákról.

A szükséges felszerelésről pl 70-300 mm-s objektív és gázlócsizma, gondoskodom.

Olyan hely kellene, ahol szabad bemenni a vízbe, a jobb fényképért, nem csupán a pallón lehet sétálni.

Pest és Debrecen közelsége előny.

Előre is köszönöm szépen.


2022. máj. 31. 11:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
49%
Tarcal, Bánya-tó a Krisztus szobor után. Van nádas rész is és nem fürdőznek, horgásznak benne. Így kevésbé zavart. A víz színe mesés, talán érdekes állatok is vannak.
2022. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javaslatot. Egyszer, ha tudok, elmegyek oda. A víz színe már önmagában ad egy jó fotótémát.
2022. máj. 31. 17:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Van nádas rész is és nem fürdőznek, horgásznak benne. Így kevésbé zavart"


Nem fürdőznek? Jártál már te ott valóban? A cigányok állandóan ott lógnak nyáron, hangosak szemetelnek...


A másik, ott az égvilágon egy fia állat nincs, mivel állandó az emberi zavarás, se egy madár, semmi, még sikló vagy béka sincs.



Kérdező, el kell szomorítsalak, de azokat ami képeket te láttál, azok komolyan megépített lesekből készülnek, természetvédelmi területen - ahol más zavarás nincs - engedélyekkel.


Ha pedig nem, akkor is, fél életét kint tölti a fotós mire összehoz 1-2 értelmes képet.


70-300-al pedig te mindent fogsz csak jó képeket lőni nem, tudom ez melyik, a legáltalánosabb sz@r rajzolatú és élességű objektívek egyike, f3.5-5.6 jobb esetben, ha nem 6.3-as a fényerő...

2022. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hármasnak igaza van. Minimum úszóles kell ilyenhez, és beetetett madarak akik rendszeresen kapják ott a halat. De úszólessel se fogsz szerintem olyan jó képeket lőni. Erre egy lehetőséged van, hogy felhívod a világ legjobb természetfotósáékat akik ezzel foglalkoznak, és megpróbálsz napi több tízezer forintért bekerülni. Én is akartam menni egyet idén nyáron, mondjuk mást fotózni, de nem lehet, mert tele vannak, és a tulajdonos fog több év építkezés után most egész évben fotózni, tehát nem fogadnak vendégeket, csak a külföldi csoportokat. A legközelebbi hasonló les a Duna deltában van tudtommal. Legalábbis hallottam róla, hogy ott van. Viszont amit biztosan ismerek, és tudom működik is, az az Egyesült Királyságokban található. Szóval vagy veszel egy természetvédelmi területen földet, közel vizekhez, és készítesz egy mesterséges tavat rajta egy lessel, vagy nem nagyon fogsz ilyen képeket lőni. A másik probléma pedig az objektíved, sajnos nem a legjobb minőségű, úgyhogy nem igazán alkalmas ilyeneknek a fotózására, mert gondolom nem valami eos R5öt használsz mellé, amivel tudsz 20ezres ison fotózni.
2022. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Négyes vagyok. Szerintem a les ahol kb minden magyar természetfotós elkészíti a vidrás képeit, egy mesterséges tóban van, amit kifejezetten erre a célra hoztak létre. Ilyen az, ha jó helyre születik az ember, és mellé egy nyerőgépeket üzemeltető milliárdossal hozza össze az élet a kreatív, alkotni vágyó 14 éves gyereket :)


Szerintem már mindenki tudja, hogy kiről és melyik magyar fotósról van szó :)

2022. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A lencséd valóban nem a legszerencsésebb, a 300mm a természethez nem túl sok, és a képminősége sem a legjobb, de ha ez van. Napfényen be kell húzni 2 blendét, emelve az iso-t ha kell, kb ennyit tehetsz a képminőségért. És ha rawban is fotózol, át lehet lépni a gépek nem túl fényes gyári jpg konverterét (sok részlet és tartalék van a rawban)

Maga a játék nem annyire vészes ám. Nem csak a MB-féle luxus leshely létezik, és semmi más nem lehetséges. Nyilván fel kell mérni, mi a realitás a helyszíneken, lásd 3. válasz. A les megoldható bárhol a vízparton, vastagabb ágakból, ponyvából, gazból, nádból, gallyakból, kb. 0 Forintból kihozható egy kis kunyhó. Nyilván érdemes olyan eldugott helyen létrehozni, ahol nem basszzák szét mások. Ez itt nem elégséges:

[link]

A kunyhóval meg kell oldani, hogy a madarak téged, a mozgásodat ne láthassák, de a gép kiláthasson és te is kényelmesen elférhess benne, ha benn sötét van, akkor már fél siker. Természetesen az építés során elzavarsz mindent, de ahogy nyugi van, visszajönnek. Ugyanez igaz, amikor elfoglalod a helyed, előbb-utóbb meg fognak jelenni az állatok. Arra érdemes készülni, ha sok időt töltesz el benne. Mint amikor leülsz csendben az erdőben egy fa tövébe, 5-10 perc múlva már előjönnek az egerek, egyéb kis jószágok és újra pörög minden : )

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha jó a les, örülhetsz, hogy nem vasalnak ki : )

[link]

Aztán mikor lebuksz, ennyi marad...

[link]

Komoly fenevadakat is csőbe lehet ám húzni:

[link]

[link]

És persze érdemes lehajolni mindenért, ami szembe jön:

[link]

[link]

[link]

Szóval, ha csak annyit szeretnél, hogy örömöt adjon ez a játék, akkor el lehet indulni olcsó eszközökkel is és remekül lehet szórakozni. Ha kiállítható, eladható terméket is szeretnél gyártani, akkor jön szóba a milliós felszerelés és az elit leshely. Na, jó sokat melóztam a válaszomon : )

2022. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Szembesültem azzal, hogy a 70-300 nem a legjobb.

70-200 kellene 2.8-as blenddel. Ha jobban megy, akkor 400 mm-s fix.


90D-vel fotózom.

R5 várhat, és egyébként R objektíveket lehetséges natív EF-EFs bemenetre tenni átalakítóval.

Elolvasom tüzetesebben a válaszokat.


A Bánya-tóra rákerestem, és láttam hogy ott nem lehetséges annyira közel lenni a természethez, mivel tilos a fürdés is.

2022. jún. 4. 08:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

90D nagyon jó gép. Én az R6 előtt 70Dt használtam.


Egyébként ha kifejezetten természetfotózáshoz szeretnél gépet, és nem akarsz ebből megélni, tehát idővel milliókat elkölteni, akkor lehet érdemesebb átváltani micro4/3os rendszerre. Lumix G9 + Leica 100-400. Évekig ezzel fotózott a Máté Bence is. Mostmár Canon L objektíveket adaptál a G9-re. De ez nem lényeges. De például a Daróczi Csaba is ezzel a Lumix Leica kombóval fotóz. Ez nagyjából annyiba kerül, mint az én vázam objektív nélkül. Nem mondom, hogy nem jó, de nem gondoltam bele, hogy azért egy profibb objektívre is szükség lesz, mint a 100-400mm régi canon, és ez valószínűleg 2x annyiba fog fájni mint a gép. De nem baj. Csak azt mondom, a mai fejemmel, váltottam volna inkább erre a Lumix dologra :D. Csak azért írom le ezt, mert lehet egyszer te is feljebb lépsz a 90Dnél,meghát te is egy nem olcsó, L-es objektív beszerzése előtt állsz.


6-os válaszolónak gratulálok, szép teljesítmény így fotózni. Én most saját leseket tervezek építeni, bár nem vagyok egy szaki, szóval azt se tudom hogy álljak neki :D.


4 5 voltam

2022. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló, köszönöm szépen a javaslatokat.

Micro 4/3-as rendszerről már hallottam, és a G9 kamerára rákerestem neten. Összegyűjtöm rá a pénzt. A 100-400-as Canont is beszerzem egyszer, és több kamerára is rá tudom majd helyezni. L objektívet mindenképpen vennék, jóval szebben rajzol és nem torzít annyira. Emellett max zoomnál is nyitott rekeszben tudok fotózni.


A 6-os válaszoló valóban jó ötleteket adott, én is szeretnék egyszer rejtett helyen fotózni, lehasalva, és akkor a szög sem lesz rossz. :D

Nyolcas, sok sikert a lesépítéshez.

2022. jún. 7. 14:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De ne a 100-400mm canont szerezd be, hanem a G9re való 100 400 leicát inkább. A Máté Bence több milliós Canon lencséket tesz a Lumixra. 300 mm 2.8 400 mm 2.8 200-400 mm f4 és társai. A canon 100-400mm L objektíve nem egy túl jó minőség, se felbontásban, se a fókusz sebességében. Az új verzió nyilván kicsit jobb, de azzal meg már ott tartasz, hogy érdemes megvenni a Leicát. Ráadásul adaptert is kell venni, ha canont akarsz rátenni, és az se biztos hogy olcsó. Azt már szerintem nyugodtan veheted használtan, az objektívek, főleg az ilyen top minőségűekre vigyáznak az emberek. Szóval én személyes véleményem az, hogy érdemes a G9 + Leica 100-400ba tenni a pénzt. Ne komplikáld adapterekkel. Ez tényleg egy nagyon profi kombó. Ráadásul kompakt is, bárhova tudod vinni, mert kicsi.
2022. jún. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!