Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen videó kamerát érdemes...

Milyen videó kamerát érdemes venni?

Figyelt kérdés

Ami fontos:

-olcsó legyen (ne több százezer)

-1080p 30fps legyen minimum

-alap beállítások legyenek rajta (pl. fényekkel mindenféle szar stb.)

-objektív legyen hozzá, vagy rá lehessen rakni


Meg szeretném ismerni, egy ilyen kamera működését és kezelését, és nem egyből egy több százezres géppel szeretném kezdeni, hanem egy párezres szarral.

Mint látjátok, viszonylag amatőr vagyok, úgyhogy bocs, ha hülyeséget mondtam (vagy írtam).



2022. szept. 27. 19:04
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
De az a videón kívül mindenben rosszabb, nem?
2022. szept. 28. 19:20
 12/36 anonim ***** válasza:
Mint már írtam, nem vagyok nagy szakértő, de valóban nem valószínű, hogy állóképekhez túl sok beállítási lehetőség lenne rajta. Esetleg nézz körül a használtak között is, és akkor sima kamerát keress, ne ilyen videokamerát.
2022. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

És mondjuk ezek?


[link]


[link]

2022. szept. 30. 15:48
 14/36 anonim ***** válasza:
Az 1. csak váz. A 2. egy kb. 14 éves modell, a specből a videofelbontás nem derül ki. [link]
2022. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Hol írja, hogy csak váz?
2022. szept. 30. 18:27
 16/36 anonim ***** válasza:
Ez egy objektív nélküli modell, a képen is csak sapka van rajta. Egyébként odaírnák, mint a másiknál.
2022. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%

Akik TÉNYLEG jó minőségben szeretnének VIDEÓZNI, azok kapásból nem MILC és/vagy DSLR FÉNYKÉPEZŐGÉPPEL kezdenek el dolgozni. MINŐSÉGBEN videózni videókamerával lehet és PONT. Senki se próbálja bemesélni az ellenkezőjét, mert fizikai/technikai TÉNY, hogy egy 700ezer-1 millás fényképezőgép akármilyen objektívval és akármilyen mikrofonnal van felspékelve, akkor sem éri el videofelvételben, egy 200-300ezres kézi camcorder szintjét. A poén az egészben, hogy akkor még nem is beszéltünk a félmillió és az annál drágább videokamerákról (és azok kiegészítőiről!).


Persze, minden digitális fényképezőgépen van videórögzítés funkció, ja.. olyan is. A fényképezőgépeket (akármennyire is modern és drága!) ÁLLÓkép rögzítésére vannak optimalizálva, és az objektívek is.


Megjegyzem: Ez fordítva is igaz! Sok kézi videókamerán is van fényképezési funkció, de az ezekkel készített fotók messze alulmaradnak egy olyan fotóval szemben, mint amit milc vagy dslr géppel készítettek. Ugye?


Ez csak ilyen elb*szott magyar vlogger/youtuber trend, hogy fényképezőgéppel videózunk. Olyanok is...

Akik valóban értenek a filmezéshez, legyen szó amatőr kisfilm, videoklip, reklámfilm, útikalauz....stb. azok VIDEOKAMERÁVAL dolgoznak.

2022. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
52%
#17 Kiváló észrevétel, gratulálok. Te mit ajánlottál volna hasonló áron?? (70 ezer körül)
2022. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
47%

#18


Semmilyet. Tudomásul kell venni, hogy még kezdőszinten is - főleg a mai árakat nézve - ez a hobby nem olcsó. Tisztába vagyok azzal, hogy a Kérdező nem az Avatar 8-at akarja leforgatni 8K-ban és 3D-ben. Ugyanakkor, azt is el kell fogadni, hogy olcsón nincsen jó.

Ha szeretne videózni, akkor egy normális, Sony, Panasonic, Canon...stb. kézi videokamera, az bizony több lesz, mint 70ezer forint. Ez csak a kamera, egy NORMÁLISABB olcsóbb (azaz nem olcsó, hanem olcsóBB) állvány is 30ezer forint. Persze van 6000 Ft-ért Hama állvány is, annyit is ér. Mellé fingasz és eldől.

Attól, hogy kezdő valaki, az nem azt jelenti, hogy gagyin kelljen tanulni az alapokat. Nyilván nem is 2 millás kamerával kell kezdeni, de egy 200-250 ezres kamera már kiindulási alapnak jó.


Ezek FullHD-sek:

[link]


[link]


Ezekkel el lehet kezdeni gyakorolni. Később pedig komolyabbra váltani.

2022. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom láttad-e, de 13 ezerről indultunk... Bizonyos dolgokat megtanulni egy olcsó is megteszi, már ha érdekli a téma. Notebookot sem ajánlanak újonnan kb. 150e alatt, mégis árulnak fele annyiért is.
2022. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!