Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen videó kamerát érdemes...

Milyen videó kamerát érdemes venni?

Figyelt kérdés

Ami fontos:

-olcsó legyen (ne több százezer)

-1080p 30fps legyen minimum

-alap beállítások legyenek rajta (pl. fényekkel mindenféle szar stb.)

-objektív legyen hozzá, vagy rá lehessen rakni


Meg szeretném ismerni, egy ilyen kamera működését és kezelését, és nem egyből egy több százezres géppel szeretném kezdeni, hanem egy párezres szarral.

Mint látjátok, viszonylag amatőr vagyok, úgyhogy bocs, ha hülyeséget mondtam (vagy írtam).



2022. szept. 27. 19:04
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
2022. okt. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Amit még olcsóban láttam az a gopro 3. Az megfelelő? Csak mert abban van full hd
2022. okt. 13. 17:00
 33/36 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg egy ilyen?

[link]

2022. okt. 13. 17:06
 34/36 anonim ***** válasza:
58%

Azt javaslom, hogy kezdetnek vegyél egy olyan telefont, aminek jó kamerája van, OIS-sal (optikai stabilizátor), több kameramodullal, hogy legyen optikai zoom, és szoftveresen pedig legyen benne "pro video" vagy hasonló nevű mód, ami támogatja a manuális funkciókat és egyes professzionális videószolgáltatásokat.

Az én telefonom egy Samsung S20 FE, ez ma már egészen olcsó lehet használtan, jó szívvel tudom ajánlani. Kiváló kamerája van, nagylátószögű, normál és tele modullal.

Van benne egy remek "pro video" mód:

- manuális fókusszal (egy virtuális "kerék" szimulálja, mintha a fókuszgyűrűt tekernéd),

- minden paraméter manuálisan használható,

- focus peaking-gel (zöld körvonallal jelzi manuális fókusznál az éles kontúrokat, ez a profi videózás egyik kelléke).

- Van benne hang bemeneti szint kijelzés,

- folyamatos hisztogram (grafikon, ami a világos-sötét képpontok arányát mutatja, szintén profi kamerás funkció),

- kompozíciós segédrács,

- vízszintjelző,

- kiváló optikai rezgéscsillapítás,

- akár 24p-s üzemmód is (a a klasszikus mozis képkockasebesség),

- akár külső mikrofon bemenetet is támogat.

Természetesen a szenzor pici, tehát kevés fénynél nem feltétlenül várhatsz el olyan minőséget, mint egy rendes kamerától, de ha van elég fény, és főleg gyakorolni a kamerakezelést tökéletes.

Vegyél még hozzá egy ilyen kis eszközt, mindössze 2.000 forint: [link]

Ezzel kényelmesebb lesz a fogás videózáskor a kamerán, van rajta állványmenet (szabványos állványra rögzítheted a telefont), és vakupapucs is, oda szerelhetsz külső mikrofont, vagy kis videós lámpát, például ilyet: [link] - ezen van plusz három vakupapucs is, tehát plusz szerelhetsz még rá tartozékokat :)

2022. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy nincs pénzem új telefonra.
2022. okt. 13. 20:00
 36/36 anonim ***** válasza:
EKEN H9R Akciókamera.....
2022. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!