Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyek a legjobb digitális...

Melyek a legjobb digitális fényképezőgép gyártók szerintetek?

Figyelt kérdés
Ki melyiket és miért preferálja jobban?

2022. okt. 7. 13:05
A kérdező szavazást indított:
Nikon
Canon
Olympus
Sony
Panasonic
Fujifilm
Pentax
Egyéb
26 szavazat
1 2
 1/12 anonim válasza:
27%
Aiwa, technics.
2022. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Több szempont létezik. Sportfotós 2005-ben (hol van az már...) szinte csak Canont vett, mert annak volt a legjobb követő autofókusza. Ha nagyteléket vásárolt, akkor alighanem maradt is, hiába zárkózott fel a Nikon. Rendszert váltani az avuláson kívül is pénz lett volna, mert a Nikon objektívek drágábbak voltak. Nem véletlenül látszik az olimpiás fotós képeken még mindig a sok koszosfehér nagytele...

A Pentaxra azt mondják, nagyon szép képe van. Na meg azt is, hogy autofókusza sosem volt olyan jó, mint a kurrens gyártóknál.

A Sony sokat ment előre.

A maradék három az inkább az ugrándoztak még kategória volt, de ma már profik is nyomulnak ilyenekkel.

Objektívválaszték az meg leginkább Canonból, meg tán Nikonból volt.

2022. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Canon, Nikon, Sony, Samsung, Panasonic, Kodak - filléres vásári bóvilk, az igazi gép régen és most is itt kezdődik:


[link]

2022. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mojjo ***** válasza:
60%
@3: Zseniálisan jó választás sport- és madárfotóra pl...
2022. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Mondjuk nem értem, hogy ez a gép, mitől ilyen drága. Oké, magas a megapixelje, de amúgy nem egy olyan hű de nagy cucc, ami indokolja az árát.


Ez sem olcsó:

[link]


De azért tudásban köröket ver rá, arra a Hasselblad-ra, több téren is.

[link]

2022. okt. 7. 22:36
 6/12 Mojjo ***** válasza:
88%
@5: Kár, hogy ez nem fényképezőgép.
2022. okt. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

#5 Digitális középformátum. Maga gép moduláris, nemcsak az objektív cserélhető rajta, hanem hátfal és a kereső is.

Hasonló még: [link]


Ilyenkor jön a képbe az, hogy én vagyok a fényképÉSZ, tehát el tudom dönteni hogy mire kell nekem a fényképezőgép: gyorsan mozgó célpontra lőni, hangtalanul dolgozni színházban (milcek, ha nem lenne egyértelmű) vagy gigantposztert nyomtatnak a képemből stb. (Ha nem mi lennénk az olcsó jánosok országa, műtárgyfotók is digitális középformátummal készülnének.)

2022. okt. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

"milcek, ha nem lenne egyértelmű"

A világítás erősen korlátozza ezt.

2022. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a Sony jött be, kompakttól kezdve profi kamerákig mindig meg voltam elégedve vele. A Canonban csalódtam, a Nikon és a Fuji olyan-amilyen. A többit nem próbáltam.
2022. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Morzsi007 ***** válasza:
67%

Szeretem mikor hozzáértők vitatkoznak. Az egyik ezt állítja, a másik meg az ellenkezőjét. Akkor hogy is van ez?

Én nem tartom maga fotósnak, nem is lényeges, de ahogy más eszközöknél, itt sincs olyan, hogy legjobb.

2022. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!